Команда "Оператора ГТС України" (ОГТСУ) працює над створенням гарантованих потужностей для імпорту газу з Угорщини. У 2021 році ця країна забезпечила населення нашої країни паливом на 90%.
Джерело: Facebook ОГТСУ
ОГТСУ потенційно планує відкрити доступ до LNG-терміналу Adria на хорватському острові Крк. У відомстві додали, що такий високий відсоток імпорту забезпечило крім іншого те, що навіть після зупинки фізичного транзиту, постачання продовжилося і лише минулого місяця імпорт з Угорщини становив 37 млн куб. м.
Нагадаємо, минулого місяця українські економісти зафіксували суттєве скорочення постачання цього палива у порівнянні з вересневими показниками. Йдеться про скорочення на 77%. У жовтні лідером-імпортером для України стала Словаччина, яка на 75% забезпечила українські газотранспортні системи (ГТС). Йдеться про 115,9 млн куб. м. Імпорт з Польщі скоротився до 1,8 млн куб. м.
Вплив від реалізації проєкту «Північний потік-2» на енергобезпеку ЄС
Нагадаємо, нещодавно генеральний директор Оператора ГТС України Сергій Макогон окреслив вплив від реалізації проєкту «Північний потік-2», який суттєво вдарив по економіці України, на європейську енергобезпеку.
«Північний потік-2» не переслідує комерційну мету; не підвищує енергобезпеку; не виступає, як надійний партнер Європи. З огляду на це, ми розглядаємо проєкт «Північний потік-2» як невід’ємну частину агресії Російської Федерації проти України, яка розпочалася 2014 року», - вважає він.
Громадяни України найбільше бояться коронавірусу та енергозалежності
Цікаво, що за результатами нещодавнього опитування Фонду "Демократичні ініціативи", громадяни України найбільше бояться коронавірусу, зміни клімату і енергозалежності. Дослідники поставили перед опитуваними питання "Які виклики можуть постати перед Україною у наступні 30 років?"
Експерти Фонду припускають, що громадяни спиралися на доволі болісний економічний досвід попередніх років. Левова частка респондентів віком 40+ пам’ятають непрості 90-ті роки і те, що тоді звичним явищем було не лише мало не щоденне вимкнення електроенергії, але й загроза призупинення постачання газу. Росія реалізувала ці побоювання у 2009 році, а з початком війни Кремль неодноразово влаштовував енергетичну блокаду Україні.
Читайте також:
J.P. Morgan приголомшив новим прогнозом щодо росту ВВП України
Міжнародний валютний фонд раптово погіршив прогноз зростання ВВП України
ЄС готує новий транш для України попри неузгодженість співпраці з МВФ