Міжнародна група науковців дійшла висновку про деякі аспекти поведінки динозаврів-хижаків - передбачається, що вони вміли буквально виляти хвостами й робили це задля підтримки балансу під час руху.
Джерело: Science Advances
За оприлюдненими даними, група складалася з експертів Королівського ветеринарного коледжу Великої Британії, Стенфордського університету Сполучених Штатів та Відділення наук про рух Бельгії.
Вони використали моделювання для дослідження особливостей пересування стародавніх хижаків - вони мали б бути надзвичайно рухливими, мали підтримувати баланс для повноцінного полювання.
Науковці раніше доходили очевидних висновків про довгі й важки хвости динозаврів, однак суто по скам'янілостях цих тварин дуже складно вхопити деталі, а от аналогічних їм вже давно не існує.
Сьогоденному дослідженню передувало вивчення таких функцій хвостів, як захист, засіб міжвидової комунікації, балансування під час вставання на задні лапи й плавання.
Наразі автори моделі впевнені - хвости мали ключову роль у швидкому пересуванні хижаків. Вони не тільки були противагою для утримання вертикального положення. Для роботи вони використали фізичні й біологічні параметри, які отримали напередодні під час дослідження неживих видів.
Одночасно з цим експерти перевірили правдивість розробленої моделі на рухах окремих сучасних птахів - чубатих інамбу. Моделювання продемонструвало реалістичну ходьбу й біг цього різновиду разом зі швидкістю, яка сягала 2,62 метра на секунду. Це відповідає відомостям науковців про інамбу.
Також модель перевірено на Coelophysis bauri - це невеличкий хижак, який жив 220 мільйонів років тому.
Передбачається, хвіст динозаври використовували як інерційний демпфер, яким гасили розгойдування тіла на бігу.
“Наші результати показують, що динозаври, такі як тиранозавр і велоцираптор, виляли хвостом з боку в бік під час бігу, що допомагало їм зберігати рівновагу”, — цитує журнал першого автора статті, експерта Королівського ветеринарного коледжу Пітера Дж. Бішопа.
Читайте також: