Сьогодні, 27 березня, всі жителі Землі матимуть змогу спостерігати дивовижне космічне явище, яке називається парад планет.
Джерело: Space
Пʼять планет вишикуються в ряд
Цього разу в один ряд вишикуються одразу п'ять планет: Юпітер, Меркурій, Венера, Уран і Марс - планети будуть знаходитися одна за одною в уявній дузі разом із Місяцем.
Юпітер, Меркурій, Уран, Марс і Венера вишикуються разом на невеликій ділянці неба незабаром після заходу сонця.
Щоб побачити це рідкісне явище, вам необхідно буде поїхати подалі від міського світлового забруднення. Крім цього обов'язковими умовами є темне безхмарне небо та чіткий вид на горизонт.
Фото: space.com
Дві яскравіші планети - Меркурій і Юпітер - будуть помітні біля горизонту, а Венера, як очікується, сяятиме вище в небі.
Венера і Юпітер дуже яскраві, і їх легко розрізнити. Марс трохи тьмяніший, але все одно його легко побачити неозброєним оком. Для того, щоб побачити Меркурій, потрібно бути в темному місці з чітким видом на горизонт.
Уран побачити найважче побачити - вам знадобиться бінокль або телескоп.
Щоб зрозуміти, що саме ви бачите – планети чи зірки, потрібно звернути увагу на тип світла, яке вони випромінюють. Зірки мерехтять, а планети ні.
Тож якщо ви бачите яскраве світло, яке не мерехтить, не блимає, то ви майже напевно дивитеся на одну з цих планет, – каже астроном Джейк Фостер.
Що відомо про парад планет
Парад планет — астрономічне явище, при якому певна кількість планет Сонячної системи опиняється по один бік від Сонця в невеликому секторі.
При цьому вони знаходяться більш або менш близько одне до одного на небесній сфері.
Максимальне зближення небесних тіл по екліптичній довготі називається сполученням.
Зазвичай, в ряд вишиковуються дві або три планети, проте відразу п'ять - нечасте явище. Востаннє це відбулося 2020 року, а до того у 2016.
Читайте також:
Вчені висунули нову версію походження життя на Землі
Влада США розглядає нову версію походження коронавірусу — WSJ
Чому на небі з кожним роком видно дедалі менше зірок — пояснення вчених