21 червня Парламентська асамблея Ради Європи починає літню сесію, на якій планують ухвалити нову резолюцію на захист прав кримських татар в умовах окупації Криму Росією. У документі засудять репресії російського окупаційного режиму.
Джерело: сайт ПАРЄ
Автором доповіді по Криму виступить представниця делегації Ісландії Сунна Торхілдур.
"З початку 2014 року триває тимчасова окупація Російською Федерацією АР Крим та міста Севастополя (Крим), що є частиною території України. Кримські татари страждають від грубих порушень їх прав", - йдеться в резолюції, підготовленої для затвердження в ПАРЄ.
Що вимагатимуть від Росії в новій резолюції ПАРЄ по Криму
У резолюції ПАРЄ по Криму від Росії вимагатимуть припинити вбивства, викрадення із застосуванням сили, тортури, нелюдське поводження, що принижує гідність кримських татар, а також:
припинити окупацію українського півострова;
провести повне і прозоре розслідування смертей і зникнення політичних активістів, які критикували окупацію;
утриматися від тиску на незалежні засоби масової інформації та відновити роботу кримськотатарського телеканалу ATR;
утриматися від переслідування і тиску на кримськотатарські організації;
дозволити Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову повернутися до Криму і дозволити їм вільно переміщатися через адміністративний кордон;
забезпечити, щоб права кримських татар і українців в окупованому Криму не порушувалися.
"Росія повинна нести відповідальність за порушення прав людини, скоєні на території, що знаходиться під її контролем, повинна негайно покласти край цим порушень і вжити всіх необхідних заходів для запобігання подібних порушень в майбутньому", - наголошується в документі.
ООН опублікувала нову доповідь про Крим
Аналогічну доповідь по Криму оприлюднили кілька днів тому і в ООН. У ній, зокрема, йдеться про переслідування кримських татар і тортурах людей, які перебувають під вартою.
У документі підкреслюється, що ООН продовжують отримувати повідомлення про катування та неналежне ставлення з боку співробітників Федеральної служби безпеки та інших російських правоохоронців по відношенню до людей, які в Криму знаходиться під вартою. Також в ООН констатували триваючі довільні арешти людей, зокрема кримських татар, яким окупанти навіть не повідомляють про причини затримання.
"Зберігається очевидна безкарність за застосування тортур і неналежного ставлення окупаційною владою. УВКПЛ не відомо ні про один випадок, коли винні в цьому були притягнуті до відповідальності", - йдеться в доповіді.
Читайте також: