Французький уряд не згодний надавати Україні збройну допомогу в умовах навіть російської агресії, однак Париж має на те власні причини, стверджує посол в Києві Етьєн де Понсен.
Джерело: Суспільне
За словами дипломата, все це перш за все пов’язано з посередницьким статусом Франції у “нормандському форматі”. Париж не може заохочувати підтримкою жодну зі сторін.
“Я сказав, що Франція багато в чому є посередником у “нормандському форматі”. Ми в особливій ситуації, коли виступаємо посередником між двома сторонами. Важко надати … озброєння одній стороні. Ми дуже добре співпрацюємо зі Збройними силами України. У мене особисто дуже хороші контакти та обміни думками з міністром Тараном, і є дуже хороша підтримка між двома сторонами. Отже, немає принципового небажання надавати військову допомогу”, - вважає посол.
Водночас французький дипломат звернув увагу на зусилля французької сторони у спробах завершити протистояння на Донбасі. Особисто він відзначив у цьому напрямку президента Еммануеля Макрона.
“Уся французька дипломатія робить багато в рамках Нормандського формату, в рамках Мінського процесу, намагаючись повернути мир в Європі. Уздовж лінії зіткнення, єдине місце у Європі, де є активний конфлікт, а не заморожений. І майже щодня щотижня протилежна сторона вбиває молодих солдатів, жінок та чоловіків. У XXI столітті це неприйнятно”, - додав де Понсен.
Посол в Україні наголосив, що саме задля припинення протистояння Євросоюз готовий був відновити прямий діалог з президентом РФ Володимиром Путіним. Без такого процесу неможливо завершити війну, оскільки саме Кремль є однією зі сторін.
“Конфлікт на Донбасі не можна вирішити без залучення Росії. Тож нам потрібно говорити з Росією. Це те, що ми робимо з нашими німецькими друзями в Нормандському форматі, тому що саме Франція та Німеччина виступають в ньому посередниками. Нам потрібно бути постійно між Росією та Україною. Паризький саміт 2019 року став чудовою нагодою. Але зрозуміло: імпульсу, якого ми надали цим самітом, зараз вже немає”, - резюмував де Понсен.
Читайте також:
Кремль натякнув на небажання Путіна говорити із Зеленським про війну;
Меркель запропонувала новий сценарій завершення війни на Донбасі;
Зеленський дорікнув Меркель і Макрону несправедливістю щодо України.