Петиція про започаткування Дня захисників Маріуполя набрала необхідну кількість голосів
Категорія
Україна
Дата публікації

Петиція про започаткування Дня захисників Маріуполя набрала необхідну кількість голосів

Петиція про започаткування Дня захисників Маріуполя набрала необхідну кількість голосів
Джерело:  online.ua

Петиція з закликом започаткувати 20 травня День захисників Маріуполя набрала більше необхідних 25 тисяч голосів. Тепер її має розглянути президент Володимир Зеленський.

Джерело: сайт президента України

Запровадження Дня захисників Маріуполя

Петицію 23 березня створила Катерина Прокопенко – дружина командира полку «Азов», Героя України Дениса Прокопенка.

Оборона Маріуполя — унікальна операція, яка не має порівнянь в сучасній історії України. Битва за Маріуполь стала для українців символом незламності. Завдяки вірності та хоробрості солдат Маріупольського гарнізону, вдалось відтягнути велике угрупування ворожих сил на півдні країни, тим самим уповільнити натиск на інших напрямках та не дати противнику повноцінно розвинути успіх на інших ділянках фронту, - вказано в петиції.

Авторка зазначає, що оборона міста дала змогу перегрупувати війська, отримати новітнє озброєння від західних партнерів, мобілізувати свіжі резерви, перейняти стратегічну ініціативу на всій лінії зіткнення та провести низку успішних контрнаступальних операцій.

Сотні загиблих бійців віддали найцінніше — своє життя, сотні поранених та ув’язнених в полоні захисників — своїми відчайдушними діями заслуговують на цей пам’ятний день. Згідно наказу Верховного Головнокомандувача, з метою збереження життя оборонців, — легендарна оборона міста була припинена 20 травня 2022 року.

Президент має 90 днів для розгляду петиції.

Ситуація в окупованому Маріуполі

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко зазначає, що ситуація в окупованому росіянами Маріуполі є вкрай важкою.

Росіяни свідомо тримають містян на стадії виживання, тому, на думку Андрющенка, ними легше маніпулювати.

Також він підкреслив, що через складну ситуацію в місті знизилася якість медичної системи, внаслідок чого зросла смертність. Тепер вона у 7-8 разів вища, порівняно з показниками до повномасштабного вторгнення.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?