Державні вугледобувні підприємства, на яких є заборгованість по зарплаті, зможуть отримати допомогу з бюджету після підготовки та узгодження відповідних програм, повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
Зокрема, у держбюджеті передбачено на це 500 млн гривень.
«У схваленому в останні дні минулого року державному бюджеті України на 2016 рік закладена можливість використовувати 500 млн гривень на погашення боргів вуглевидобувних підприємств. Для цього необхідно в максимально стислі терміни підготувати відповідну документацію, робота над цим ведеться з перших днів року», - зазначили в прес-службі.
Як тільки відповідна документація буде готова і узгоджена з іншими відомствами, кошти почнуть надходити на підприємства.
Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів задовольнив прохання Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати шахтарям.
Державний секретар США Марко Рубіо оголосив про закриття Центру глобальної взаємодії (GEC) – створеного у 2016 році структурного підрозділу для боротьби з іноземною дезінформацією.
Головні тези:
- Марко Рубіо оголосив про закриття Центру глобальної взаємодії (GEC), створеного для протидії іноземній дезінформації.
- Дії штату спрямовані на захист прав американців, за що є важливим кроком у виконанні цього завдання.
У США закриють Центр глобальної взаємодії
Відповідну заяву Рубіо зробив 16 квітня.
За словами державного секретаря, GEC "витрачав мільйони доларів на активне замовчування та цензуру голосів американців, яким він мав би служити".
За адміністрації президента Трампа ми завжди будемо працювати над захистом прав американського народу, і це важливий крок у продовженні виконання цього зобов'язання.

Марко Рубіо
Держсекретар США
Центр глобальної взаємодії був створений при Держдепі США у 2016 році. Його річний бюджет раніше становив 61 мільйон доларів, а штат — близько 120 людей.
GEC давно був обʼєктом критики республіканців у Конгресі, які звинувачують його у цензурі та стеженні за американцями. Центр критикував і Ілон Маск, який у 2023 році назвав його "загрозою для нашої демократії".
Керівництво GEC відкинуло ці звинувачення, назвавши свою роботу важливою для боротьби з іноземними пропагандистськими кампаніями.
Фактично Центр глобальної взаємодії припинив роботу з кінця 2024 року, оскільки в бюджеті не було закладено грошей на його фінансування. Це уперше за вісім років залишило Держдеп без спеціального відомства для відстеження та протидії дезінформації з боку опонентів США.
Минулого року саме на базі GEC було оголошено про запуск багатонаціональної Української комунікаційної групи, що базується у Варшаві, для протидії російській дезінформації про війну в Україні.