Світова економіка вступила в нову фазу кризи, пов'язану з пандемією коронавіруса, яка вимагає подальшої політичної вправності і дій для забезпечення сталого та загального відновлення. З такою екстреною заявою 16 липня виступила глава МВФ Крісталіна Георгієва, яка нагадала, що відновлення економіки не варто чекати раніше 2021 року. Вона закликала країни G20 активізувати зусилля в сферах охорони здоров'я, торгівлі і зміцнення фінансової безпеки, так як друга хвиля пандемії призведе до додаткових ускладнень економічної кризи. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу МВФ.
"Світова економічна активність, яка на початку цього року пережила безпрецедентний спад, почала поступово посилюватися. Але ми поки ще не вибралися з труднощів. Друга велика глобальна хвиля захворювання може призвести до подальших ускладнень в економічній діяльності. Ми вже вступили в нову фазу кризи, яка вимагає подальшої політичної вправності і дій для забезпечення сталого і загального відновлення ", - йдеться в зверненні Крісталіни Георгієвої.
Директорка-розпорядниця МВФ закликала весь світ інвестувати в людей - в освіту, охорону здоров'я, соціальний захист і в запобігання різкого збільшення нерівності, яку може викликати коронавірусна криза. Також вона вважає важливим сьогодні підтримувати низковуглеродне і стійке до клімату зростання, в тому числі за допомогою розумного розподілу державних витрат, і використовувати переваги цифрової трансформації, щоб була можливість ефективно функціонувати навіть в умовах більш тривалих заходів соціального дистанціювання і віддаленої роботи.
Важливо відзначити, що Міжнародний валютний фонд переглядає макроекономічні прогнози двічі на рік - у квітні і в жовтні. Але в цьому році МВФ оприлюднив перегляд прогнозу, причому в бік значного погіршення, вже в червні. 24 червня МВФ оголосив, що очікує рецесії світової економіки в 2020 році на рівні 4,9%. Радикальне погіршення прогнозу МВФ стосується провідних країн Європи. У Франції очікується падіння ВВП до 12,5%, в Іспанії та Італії - до 12,8%, у Великій Британії - до 10,2%. По Україні прогноз погіршений до 8,2% в 2020 році. У МВФ вважають, що відновлення економіки України після викликаного пандемією коронавіруса спаду до докризових показників може протривати до 2023-2024 років.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Міжнародний валютний фонд знову погіршив прогноз щодо відновлення світової економіки. За новим прогнозом, реальне відновлення ВВП країн Європи можливо тільки в 2022 році.