За словами міністра розвитку і технологій Польщі Вальдемара Буди, його країна готова ввести безтермінову заборону на експорт зерна з України у разі, якщо Єврокомісія до кінця 15 вересня не прийме рішення щодо подальшого подовженння вже введених обмежень.
Джерело: PAP
Польща готова до безтермінової заборони на експорт українського зерна
Якщо Єврокомісія до півночі не продовжить ембарго, то я підпишу розпорядження, яким буде продовжено чинне ембарго, - заявив Буда.
Польский міністр додав, що заборона не матиме термінів завершення.
За словами Буди, уряд Польщі надсилає своїм фермерам сигнал про те, що ембарго й надалі діятиме попри рішення Єврокомісії.
Водночас міністр зауважив, що ембарго на українське зерно не повинно негативно вплинути на польсько-українські відносини.
Що кажуть в Україні
За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, заклики представників Польщі щодо продовження заборони на експорт українського зерна є політичним популізмом.
Дійсно у Польщі відбувається зараз передвиборчий період. Я називаю це політичним популізмом, коли політики використовують електоральний період і маніпулюють даними, щоб здобути електоральні переваги або вигоди. Україна зараз точно не в тому стані, щоб дати можливість комусь популістично зростати на нашій біді, - підкреслив Шмигаль.
Разом з тим прем’єр подякував Польщі за аграрний, гуманітарний та мілітарний транзити, Румунії - за готовність розширити український транзит з 2 до 4 млн тонн в місяць.
Ми працюємо з урядом Румунії й урядом Словаччини. Є тиск на них, але станом на сьогодні вони не прийняли своїх рішень і схиляються підтримати нас. Робота ця ведеться в щогодинному режимі всією нашою командою: і президентом, і мною, Ольга Стефанішина, міністри - всі ми реально працюємо в ці дні. Ми до цього готувалися, і зараз - вирішальний момент, - запевнив керівник уряду.
Читайте також:
Ми не дозволимо. У Польщі озвучили нове попередження на тлі конфлікту з Україною;
Відома польська політикиня попросила вибачення у Путіна за слова про "злочинця"
ЄС готує рішення проти Польщі у разі продовження ембарго на зерно з України