Українські полярники в День обізнаності про пінгвінів нарахували рекордну кількість птахів біля станції «Академік Вернадський».
Джерело: Фейсбук станції «Академік Вернадський»
Біля станції «Академік Вернадський» оселилася рекордна кількість пінгвінів
Полярники нагадали, що сьогодні День обізнаності про пінгвінів, тож вирішили розповісти скільки птахів мешкає на острові Галіндез, де розташована станція.
Днями біологи 26-ї УАЕ нарахували 2310 дорослихі 599 пташенят. Тобто в українських полярників нині майже 3 тисячі пінгвісусідів! - зазначили полярники.
Вчені станції відзначають, що цього сезону розмноження пінгвінів відбувалося в непростих умовах. Насамперед акваторія була постійно забита кригою, що обмежувало доступ до їжі (нагадуємо, що ці птахи харчуються крилем).
Свою роль відіграли й рекордні снігопади: хоч пінгвіни й пристосовані до цього, але все ж були засипані гнізда. Плюс традиційні напади хижаків. Тож наразі кількість малюків є меншою, ніж у попередні роки. Однак остаточні підсумки щодо "демографічної ситуації" можна буде зробити наприкінці сезону.
Основний вид пінгвінів, що живуть на острові називається Субантарктичним. Вони мають ще дві назви - "віслючки", бо видають характерний звук або ж дженту.
Полярники розповідають, що цей вид щовесни повертається до станції на період шлюбного сезону.
На світі існують 18 видів пінгвінів, а Антарктику населяють 12. В районі станції живуть 3: Субантарктичний пінгвін, пінгвін Аделі та Антарктичний пінгвін.
Полярники відкопують станцію Вернадського після рекордного снігопаду
Нагадаємо, що раніше українським полярникам довелося відкопувати станцію від снігу. Так, попри початок антарктичного літа, біля станції "Вернадського" постійно хурделить і рівень снігового покрову став рекордним за останні 20 років.
За словами українських полярників, з нового року снігопади майже припинилися, й тепер вони роблять все можливе, щоб відкопати всю інфраструктуру станції.
Почалися активні фізичні тренування на свіжому повітрі :), — жартують представники НАНЦ.
Полярники звертають увагу на те, що зимівники та учасники сезонної експедиції уже декілька тижнів визволяють територію "Вернадського" від снігового полону.
Їм вдалося відкопати житловий корпус, капличку та прохід до другого причалу Джету.
Читайте також:
Біля станції Академік Вернадський помітили "літаючі" айсберги — фото
В Антарктиді поблизу української станції відколовся величезний шматок льодовика.
Google випустив ювілейний дудл до 25-річчя антарктичної станції "Академік Вернадський".