Епідемічні показники, пов’язані з поширенням коронавірусу COVID-19, ще у двох областях станом на ранок у четвер, 14 жовтня, почали відповідати рівню “помаранчевої” зони епідемічної небезпеки.
Джерело: Міністерство охорони здоров’я
Станом на згаданий день вже 17 регіонів України мають відповідні зареєстровані показники. Йдеться про такі області:
Волинська;
Дніпропетровська;
Донецька;
Житомирська;
Запорізька;
Луганська;
Львівська;
Миколаївська;
Одеська;
Сумська;
Тернопільська;
Харківська;
Херсонська;
Хмельницька;
Черкаська;
Чернівецька;
Чернігівська.
Найгірші показники захворюваності виявили 14 жовтня на Луганщині, де вони сягають 912 на 100 населення. Далі йде Чернівецька область з 867, а також Сумська з 688.
Рівень госпіталізації виявився перевищений вже у 15 регіонах. Водночас завантаженість ліжок з киснем при цьому вище визначений на рівні 65% норми спостерігається в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській та Сумській областях.
За підсумками попередньої доби кількість нових випадків захворюваності сягнула майже 19 тисяч. Таких показників не реєстрували з часів попереднього спалаху навесні.
Ситуація з коронавірусом
У МОЗ вирішили розпочати заплановані осінні канікули в школах на тиждень раніше, повідомив напередодні очільник відомства Віктор Ляшко. Рекомендований лист з відповідним проханням запропонувала розіслати Національна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Канікули мають розпочатися 18-го замість 25 жовтня.
У міністерстві переконані, що перенесення посприяє деякому зменшенню епідемічної активності у відсотковому відношенні. Поки що МОЗ не береться прогнозувати і не називає остаточної дати закінчення канікул.
Зважаючи на те, що у навчальному процесі важко обійтися без контактів не тільки серед дітей, де показники захворюваності значно менші, але й серед дорослого населення, швидший вихід на канікули на якийсь час стабілізує ситуацію і не дозволить епідемії COVID-19 поширюватися у пришвидшених темпах.
Читайте також: