Посли країн G7 привітали ухвалення Верховною Радою законопроєктів №2194 і 2195 - ключових законів земельної реформи. Вони розраховують, що команда українського лідера Володимира Зеленського не зупиниться на досягнутому і зробить всі необхідні кроки, щоб завершити реформу до 1 липня.
Джерело: заяву послів в Twitter
Ухвалення законопроєктів №2194 і №2195 посли Великої сімки назвали важливим кроком на шляху до прозорої і справедливої земельної реформи в Україні, яка створить величезні можливості для процвітання країни. Але вони звертають увагу офіційного Києва, що ще важливо опрацювати кілька питань, щоб її завершити - це моніторинг прав власності і транзакцій, відкритість даних про користувачів і власників землі, доступ до кредитів для дрібних фермерів.
"Ми очікуємо, що Україна завершить кроки для ефективного впровадження земельної реформи з 1 липня, коли відкриється ринок землі. Це передбачає моніторинг прав власності і транзакцій, відкритість даних про користувачів і власників землі, доступ до кредитів для дрібних фермерів", - йдеться в заяві послів G7.
Що передбачають земельні закони 2194 і 2195
Ці законопроєкти фактично є завершенням земельної реформи. Вони стосуються продажу сільськогосподарської землі, спрощеного доступу населення і бізнеса до землі, проведення електронних аукціонів.
У законах прописаний механізм автоматизації низки процесів, публікації всіх документів по торгах і земельних ділянок в електронній системі в відкритому доступі. У Верховній Раді запевняють, що це забезпечить ефективність організації та проведення земельних торгів.
Що потрібно знати про ринок землі
Ринок землі відкривають в Україні з 1 липня 2021 року - відповідний закон вже підписав президент Володимир Зеленський.
Закон передбачає, що найближчі три роки землю в Україні зможуть купувати тільки фізичні особи, а з 2024 року - юридичні.
Закон забороняє продаж землі іноземцям (право купувати землю вони отримають тільки після референдуму).
Також забороняється продаж державної землі.
Читайте також: