Президент Чехії Мілош Земан підтримує ідею канцлерки Німеччини Ангели Меркель і французького лідера Еммануеля Макрона відновити саміти ЄС за участю глави Кремля Володимира Путіна. Він закликає брати приклад з Джо Байдена, який не побоявся зустрітися з російським главою.
Джерело: CNN Prima News
В інтерв'ю телеканалу Земан заявив, що вважає за необхідне примирення Чехії з Росією після скандалу, який виник через розслідування вибухів у Врбетіцах. На думку Земана, вкрай важливо і ЄС почати діалог з Путіним, від якого відмовився Брюссель після окупації Росією українського Криму і початку військової агресії Кремля на Донбасі.
"Люди повинні спілкуватися. Для мене це аксіома. Якщо вони не спілкуються, то їх можна підозрювати в тому, що вони страждають комплексом неповноцінності", - заявив Земан.
Він також згадав нещодавній саміт американського лідера Джо Байдена з Путіним в Женеві.
"Байден не боявся контактів з Путіним, так чому європейські чиновники повинні боятися його?" - задається питанням чеський лідер.
В ЄС проти пропозиції Меркель відновити саміти за участю Путіна
23 червня канцлерка ФРН Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон запропонували проводити саміти ЄС на рівні глав держав і урядів за участю президента РФ Володимира Путіна, щоб "оживити" відносини Європи і Росії. Лідери ЄС категорично відмовилися від цієї ідеї після того, як Польща і країни Балтії заявили, що це стане неправильним сигналом.
Офіційний Брюссель підтримав вибіркову взаємодію з Росією, однак запропонував високому представнику підготувати варіанти обмежувальних заходів, включаючи економічні санкції.
Ідея Меркель і Макрона щодо Путіна стала несподіванкою для деяких країн ЄС і застала їх зненацька, оскільки саміти ЄС за участю президента РФ перестали проводити з 2014 року - після окупації українського Криму Росією, яка до сих пір триває.
Українські дипломати також звернули увагу представників Меркель і Макрона на те, що ця ініціатива йде врозріз з санкційного політикою офіційного Брюсселя, яку прийняли члени ЄС, реагуючи на агресію РФ проти України.
Читайте також: