Президент Кенії Ухуру Кеньятта виступив із заявою, назвавши вбивство кенійських військових під час нападу ісламських бойовиків Аль-Шабаб на базу Африканського союзу в Сомалі "несамовитим", передає AP.
Кеньятта не назвав кількість загиблих, але раніше повідомлялося про 50 солдатів, а Аль-Шабаб повідомив про те, що ними було вбито не менше 63 осіб.
"На жаль, деякі з наших патріотів у формі заплатили високу ціну, - сказав президент Кенії в заяві. - Я хочу скористатися цією можливістю, щоб висловити найглибші співчуття мої і країни родинам і близьким загиблих. Я з вами. Наша країна з вами".
Представник Аль-Шабаб Абдулазіз Абу Мудан сказав в онлайн-трансляції радіостанції угруповання, що було вбито, щонайменше, 63 солдати в результаті нападу, який стався в місті Ель-Аде, на південному заході Сомалі, недалеко від кордону з Кенією.
Сомалійський військовий Ахмед Хассан заявив, що напад почався з терориста-смертника, який підірвав автомобіль, а потім була чутна важка перестрілка, коли бойовики увірвалися на базу.
Незважаючи на те, що його витісняють з великих міст Сомалі, Аль-Шабаб продовжує запускати смертельні партизанські атаки по всьому Африканському Рогу. Війська Африканського союзу (АС), урядовці та іноземці часто стають мішенню. У вересні минулого року 19 угандійських солдатів було вбито, коли бойовики Аль-Шабаб увірвалися на базу АС в південній частині Сомалі.
Група, яка має зв'язки з Аль-Каїдою, також здійснює безліч смертельних атак в Кенії.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Введення миротворців в Україну. Трамп погодився на вимогу союзників

Команда американського президента Дональда Трампа врешті-решт погодилася надати безпекові гарантії для миротворчого контингенту "коаліції охочих", який планують розмістити в Україні після завершення війни.
Головні тези:
- США досі не оголошували про своє рішення на офіційному рівні.
- Конкретні пункти угоди між Штатами та союзниками України поки не ухвалені.
Трамп вирішив виконати вимогу союзників України
Такою звісткою поділився британський лідер Кір Стармер.
Перемовини тривають, і він (Трамп — ред.) уже кілька разів заявляв, що підтримає нас, як ви знаєте. Я чітко заявив, що це важливий компонент усього, що ми плануємо

Кір Стармер
Премєр-міністр Великої Британії
Попри це, за словами британських політиків, конкретні гарантії з боку Штатів залишаються туманними.
До прикладу, Білий дім досі офіційно не обіцяв військової підтримки у разі прямої атаки з боку Росії.
Союзники України роблять все можливе, щоб зрушити ситуацію з місця та добитися від команди Трампа конкретики у цьому питанні.
До прикладу, миротворчі війська хотіли б здійснювати зі США обмін розвідданими, який вже давно є базою "особливих відносин" між Лондоном та Вашингтоном.
Інший — це логістична допомога. Європейські літаки, кораблі та наземні сили потребуватимуть постачання та допомоги в аналізі переміщень російських військ в Україні й за її межами.