Президент Кенії висловив співчуття сім'ям загиблих солдатів
Категорія
Світ
Дата публікації

Президент Кенії висловив співчуття сім'ям загиблих солдатів

Президент Кенії висловив співчуття сім'ям загиблих солдатів
Джерело:  Associated Press

Президент Кенії Ухуру Кеньятта виступив із заявою, назвавши вбивство кенійських військових під час нападу ісламських бойовиків Аль-Шабаб на базу Африканського союзу в Сомалі "несамовитим", передає AP.
Кеньятта не назвав кількість загиблих, але раніше повідомлялося про 50 солдатів, а Аль-Шабаб повідомив про те, що ними було вбито не менше 63 осіб.
"На жаль, деякі з наших патріотів у формі заплатили високу ціну, - сказав президент Кенії в заяві. - Я хочу скористатися цією можливістю, щоб висловити найглибші співчуття мої і країни родинам і близьким загиблих. Я з вами. Наша країна з вами".
Представник Аль-Шабаб Абдулазіз Абу Мудан сказав в онлайн-трансляції радіостанції угруповання, що було вбито, щонайменше, 63 солдати в результаті нападу, який стався в місті Ель-Аде, на південному заході Сомалі, недалеко від кордону з Кенією.
Сомалійський військовий Ахмед Хассан заявив, що напад почався з терориста-смертника, який підірвав автомобіль, а потім була чутна важка перестрілка, коли бойовики увірвалися на базу.
Незважаючи на те, що його витісняють з великих міст Сомалі, Аль-Шабаб продовжує запускати смертельні партизанські атаки по всьому Африканському Рогу. Війська Африканського союзу (АС), урядовці та іноземці часто стають мішенню. У вересні минулого року 19 угандійських солдатів було вбито, коли бойовики Аль-Шабаб увірвалися на базу АС в південній частині Сомалі.
Група, яка має зв'язки з Аль-Каїдою, також здійснює безліч смертельних атак в Кенії.

Категорія
Політика
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. Трамп погодився на вимогу союзників

Трамп вирішив виконати вимогу союзників України
Джерело:  The Telegraph

Команда американського президента Дональда Трампа врешті-решт погодилася надати безпекові гарантії для миротворчого контингенту "коаліції охочих", який планують розмістити в Україні після завершення війни.

Головні тези:

  • США досі не оголошували про своє рішення на офіційному рівні.
  • Конкретні пункти угоди між Штатами та союзниками України поки не ухвалені.

Трамп вирішив виконати вимогу союзників України

Такою звісткою поділився британський лідер Кір Стармер.

Перемовини тривають, і він (Трамп — ред.) уже кілька разів заявляв, що підтримає нас, як ви знаєте. Я чітко заявив, що це важливий компонент усього, що ми плануємо

Кір Стармер

Кір Стармер

Премєр-міністр Великої Британії

Попри це, за словами британських політиків, конкретні гарантії з боку Штатів залишаються туманними.

До прикладу, Білий дім досі офіційно не обіцяв військової підтримки у разі прямої атаки з боку Росії.

Союзники України роблять все можливе, щоб зрушити ситуацію з місця та добитися від команди Трампа конкретики у цьому питанні.

До прикладу, миротворчі війська хотіли б здійснювати зі США обмін розвідданими, який вже давно є базою "особливих відносин" між Лондоном та Вашингтоном.

Інший — це логістична допомога. Європейські літаки, кораблі та наземні сили потребуватимуть постачання та допомоги в аналізі переміщень російських військ в Україні й за її межами.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?