Завершення поновленої війни за Нагірний Карабах стало початком потужної політичної кризи у Вірменії. Вже 17 листопада президент країни Армен Саркісян виступив із закликом до позачергових виборів та перезавантаження уряду. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на вірменський офіс "Радіо Свобода".
За словами політика, упродовж останніх днів він проводив політичні консультації через підписання 10 листопада нової угоди щодо Карабаху. Для цього організували зустрічі з представниками парламентських та позапарламентських сил, громадськими діячами.
"Абсолютна більшість учасників зустрічей згодні в одному питанні: відставка або припинення повноважень прем'єр-міністра відповідно до Конституції і дострокові парламентські вибори", - наголосив Саркісян.
Він закликав до передачі владних повноважень уряду національної згоди.
"Для того, щоб уберегти країну від потрясінь, дострокові вибори до Національних зборів, врешті-решт, будуть неминучі", - додав політик.
Цей уряд національної згоди має бути чинним до підбивання підсумків нових виборів.
Нагадаємо, за підписаною угодою вірменська влада втрачає контроль у Нагірному Карабасі над кількома районами, зокрема й важливим містом Шуши. Також у регіон вводяться російський миротворчий корпус, оскільки Кремль став посередником у підписанні.
Як повідомляв ONLINE.UA, 12 листопада вірменський лідер Нікол Пашинян терміново звернувся до нації через масштабні протести у країні. Політик почав запевняти народ, що його відмова підписати заяву щодо Нагірного Карабаху могла б призвести до того, що 20-тисячна вірменська армія опинилася б в оточенні. За словами прем’єр-міністра Вірменії, підписуючи заяву, він прекрасно усвідомлював, що ставить своє життя під загрозу.