Пригожин підготував наступний хід проти Путіна — NYT
Категорія
Політика
Дата публікації

Пригожин підготував наступний хід проти Путіна — NYT

Пригожин підготував наступний хід проти Путіна — NYT
Джерело:  online.ua

На переконання американських політиків та чиновників, короткий марш "Вагнера" на чолі з Євгеном Пригожиним на Москву не відкрив "прогалин в обороні" РФ і не допоміг Україні на фронті. Однак, цілком можливо, що ватажок вагнерівців готує ще один хід проти очільника Кремля Володимира Путіна.

Джерело: The New York Times

Що буде з Вагнером

Україна, безумовно, намагатиметься скористатися хаосом, спричиненим Пригожиним, але, на думку американських чиновників і незалежних аналітиків, не було жодних негайних прогалин в обороні, які можна було б використати. І марш Пригожина, принаймні за попереднім аналізом, не змусив жодні російські підрозділи в п'ятницю чи суботу залишити свої позиції на півдні чи сході України, щоб стати на захист Москви, заявили американські офіційні особи, - йдеться в повідомленні.

Журналісти звертають увагу на те, що команда Путіна заявила, що найманцям "Вагнера", які не брали участі у заколоті, буде дозволено підписати контракти з Міністерством оборони, а ті, хто приєднався до конвою, не будуть переслідуватися.

Ця заява свідчила про те, що "Вагнера" в його нинішньому вигляді більше не буде, – пояснює редакція видання.

NYT прогнозує, що Пригожин ще не закінчив свою боротьбу з Путіним

За словами американських журналістів, наразі вкрай складно спрогнозувати, скільки солдатів "Вагнера" будуть готові воювати під егідою команди Сергія Шойгу.

Що важливо розуміти, Група "Вагнера" був важливим інструментом зовнішньої політики офіційної Москви, особливо в Малі, Центральноафриканській Республіці, Сирії та інших країнах.

Хоча група, швидше за все, буде трансформована під контроль Міністерства оборони, немає впевненості, що Кремль дозволить їй зникнути як ефективній бойовій силі. Крім того, у Пригожина, ймовірно, є ще якийсь наступний хід, – підсумовує NYT.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна не отримала від Литви тисячі обіцяних дронів. У чому причина

Прапор Литви
Джерело:  LRT

Тисячі обіцяних Литвою Україні безпілотників досі залишаються на складах, хоча мали надійти ще наприкінці 2024 року.  

Головні тези:

  • Бюрократія та складні процедури перешкоджають передачі тисяч обіцяних дронів від Литви Україні.
  • Для передачі безпілотників Україні необхідно виконати 6 кроків, що затримує процес.
  • Литовське оборонне керівництво зазначає, що обіцяні безпілотники будуть доставлені в Україну найближчим часом.
  • Ситуація з передачею дронів Україні викликає необхідність перегляду системи постачання зброї.

Чому Литва досі не передала Україні тисячі обіцяних дронів

Зазначається, що литовські політики заявляють, що у затримках винна бюрократія.

У нас є інформація, що ми доставили безпілотники — деякі в жовтні, деякі в листопаді, і ми поки не маємо інформації, що дрони вже в Україні, — пояснює керівник компанії-виробника дронів RSI Europe Томас Мілашаускас.

За словами представників інших компаній-виробників, вони також не отримали підтвердження, що безпілотники були передані Україні.

Литва досі не передала Україні тисячі обіцяних дронів
Військовий ЗСУ

За словами ексміністра оборони Литви Лаурінаса Кашчюнаса, затримки відбуваються через бюрократію.

Він пояснює, що для передачі цих безпілотників Україні необхідно виконання 6 кроків.

Бюрократія така, що є склади, оборонне агентство має це формально передати армії, уряд має прийняти рішення передати це Україні, потім Україна має це транспортувати. Це означає, що ви повинні рухатися якомога швидше під час кожного кроку, — зазначає Кашчюнас.

Він підкреслив, що такий механізм цілком логічний, однак затримка в одному місці зупиняє увесь процес.

Тим часом Мілашаускас наголошує, що поки зброя лежить на складах — Україна зазнає втрат, які могли б бути меншими.

Шкода очевидна — в Україні не вистачає безпілотників, мільйонний дефіцит, і якщо безпілотників немає в руках солдатів, значить, вони втрачені — Україна несе більші втрати, ніж мала б, — підкреслив Мілашаускас.

Що кажуть в оборонному керівництві Литви

Як наголосив голова Комітету національної безпеки і оборони Ґедрімас Єглінскас, ситуація з передачею безпілотників Україні має спонукати до перегляду всієї системи постачання.

Водночас у Міністерстві оборони Литви запевнили, що закуплені безпілотники найближчим часом будуть доставлені в Україну.

Там стверджують, що бюрократичний ланцюг уже скорочують — відповідну постанову уряд ухвалив цього тижня.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?