Вчені стверджують, що одноразові чайні пакетики загрожують людині серйозним пластиковим забрудненням. Про це повідомляє ONLINE.UA, посилаючись на Environmental Science & Technology.
Колектив фахівців з канадського Університету МакГілла перевірили поведінку пакетиків під час заварювання в окропі. Наразі відомо, що сучасні виробники не використовують папір, замінивши її синтетичними елементами - пластиком чи поліетилентерефталат.
Група вчених залучила для дослідження чотири різновиди пакетованого чаю, які купили у звичайних магазинах Монреалю. Вони видалили безпосередньо чайну суміш, а пакетики залишили на 5 хвилин у воді з температурою близько 95 градусів Цельсія.
Цю рідину проаналізували за допомогою мікроскопу. Висновки були невтішними - близько 11,6 мільярда частинок мікропластику (понад 100 нм) та 3,1 мільярда частинок нанопластику (менш ніж 100 нм) біли виявлені у чашці. Цей показник забруднення у кілька тисяч перевищує дані стосовно забруднення інших продуктів.
Далі спеціалісти вирішили перевірити, як само така концентрація пластику може впливати на живу істоту. Вони обрали для експериментів великі дафнії - планктонні ракоподібні.
Ці створіння зуміли вижити в умовах високої концентрації пластику, але були помітні певні аномалії у процесі формування тіла та поведінці.
"Знань про шкідливий вплив пластикових частинок на здоров'я людини у нас, як і раніше, немає, але існує нагальна потреба у дослідженні потенційних токсичних механізмів (мікропластик) у вищих хребетних та людей", - підкреслили автори проєкту.
Як повідомляв ONLINE.UA, пластик може мати певні переваги у разі правильного використання. Команда американських інженерів використала перший у світі ракетний двигун з пластику, "надрукований" завдяки 3D-принтеру.