Промисловість України скорочується 7 місяців поспіль - названа причина
Категорія
Економіка
Дата публікації

Промисловість України скорочується 7 місяців поспіль - названа причина

Промисловість України скорочується 7 місяців поспіль - названа причина
Джерело:  online.ua

В Кабміні звернули увагу на те, що промисловість України скорочується протягом 7 місяців, зокрема, через зниження цін на метал у світі, зміцнення курсу гривні та додаткові санкції від РФ. Це зазначається у презентації програми Міністерства економіки "Економічна стратегія: зростання через інвестиції", передає ONLINE.UA з посиланням на сайт КМУ.

Згідно з останніми даними, за 2019-й рік промисловість в цілому скоротилась на 1,8% , переробна промисловість на 2%, постачання електроенергії, газу, пари на 4,1%; добувна промисловість не зростала і не знижувалася.

"У розрізі видів діяльності найбільше втратила текстильна промисловість (-9.9%), поліграфічна (-5,8%) та машинобудування (-5,6%)", - сказано в повідомленні.

Що важливо розуміти, у Кабміні це пов’язують із зниженнями цін на чорні метали у світі, ремонт виробничих потужностей у енергетиці та металургії, теплі погодні умови (енергетика), санкціями від РФ та зміцненням гривні.

Окрім того, згадується про проблеми з логістикою, імпортною конкуренцію та низький врожай цукрових буряків, фруктів та овощів (харчова промисловість). В Кабміні прогнозують, що динаміка промисловості покращиться в умовах, введення в дію нових виробничих потужностей та впровадження реформ ( у т.ч. початку "великого будівництва").

"Також позитивно вплине поступове вирішення логістичних проблем у транспорті та покращення зовнішньої кон’юнктури. Підкреслюється важливість збільшення сировинної бази з боку с/г (врожай насіння соняшнику) та розширення попиту на внутрішньому ринку", - сказано на сайті КМУ.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Нацбанк поділився шокуючими даними.

Категорія
Політика
Дата публікації

Угорці отримують від влади брехливу інформацію щодо вступу України до ЄС

Угорщина

Угорський уряд разом із бюлетенями для "опитування" угорців про членство України в ЄС поширив свої контраргументи, які ґрунтуються на маніпуляції та відвертій брехні.

Головні тези:

  • Угорський уряд використовує брехливі аргументи та маніпуляції, щоб заподіяти негативне уявлення про вступ України до ЄС угорцям.
  • Контраргументи, поширювані Будапештом, не мають під собою наукової підтримки та є відвертою неправдою.
  • Ухвалення європейських норм є необхідністю для вступу України до ЄС, тому ствердження про загрозу від української мафії є необґрунтованим.

У Орбана маніпулюють питанням вступу України до ЄС

Речник угорського уряду Золтан Ковач 29 березня анонсував, що угорцям почали розсилати бюлетені для "опитування" разом із інформаційним листком, де викладені сім "ризиків" вступу України в ЄС з позиції Будапешта.

Перший ризик полягає в тому, що в разі членства України Угорщина нібито втратить фінансування ЄС, "а всі гроші підуть в Україну" (чому "всі", не пояснюється).

Крім того, Брюссель закликає до величезних спільних запозичень, що зазначає, що ми всі разом станемо боржниками через вступ України, — йдеться у відео угорського уряду (де так само не пояснюють, про які запозичення йдеться і як вони повʼязані з Україною).

Інші "ризики", на думку Угорщини, повʼязані з тим, що Україна — величезний виробник сільськогосподарської продукції, тож після вступу "всі фонди ЄС підуть українським фермерам", а європейський ринок буде "відкритий для низькоякісних, генетично модифікованих українських товарів".

При цьому уряд Угорщини ігнорує той факт, що вступ у Євросоюз вимагає від України ухвалення всіх європейських норм, зокрема й у сфері сільського господарства, тому ця заява є відвертою неправдою.

Також речник угорського уряду бездоказово стверджує, що Україна ще "до війни" була "центром наркотрафіку і організованої злочинності у Східній Європі", тому "вступ у ЄС відкриє для української мафії вʼїзд до Європи, а отже, й Угорщини".

Інші аргументи Будапешта полягають у тому, що після вступу України в ЄС українці як дешева робоча сила "загрожуватимуть робочим місцям і пенсіям" у Євросоюзі.

Також українці загрожуватимуть громадському здоровʼю, бо "в Україні відсутня обов'язкова вакцинація" (насправді обовʼязкова вакцинація в Україні є), а ще "поспішний вступ України до ЄС" поставить під загрозу виплату так званої 13-ої пенсії урядом Орбана.

Такі опитування насправді не мають юридичної сили, а в них фактично бере участь незначна (до 30%) частка угорських виборців. Водночас уряд Орбана часто посилається на результати таких опитувань як на доказ, що його політика має підтримку громадян.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?