Прощальне відеозвернення Порошенка: подякував українцям та застеріг Зеленського
Категорія
Україна
Дата публікації

Прощальне відеозвернення Порошенка: подякував українцям та застеріг Зеленського

Прощальне відеозвернення Порошенка: подякував українцям та застеріг Зеленського
Джерело:  online.ua

Петро Порошенко опублікував на своєму сайті та Facebook-сторінці прощальне відеозвернення до українського народу, в якому розповів про головні досягнення за час свого президентства. Також він оприлюднив вимоги, виконання яких чекає від майбутнього глави держави та колишнього опонента на виборах – Володимира Зеленського, інформує ONLINE.UA.

Головні тези виступу президента:

  1. Дякую великому українському народу за велику честь працювати протягом п’яти років на чолі великої країни.

  2. Вклоняюсь захисникам України за право, можливість і честь бути Верховним Головнокомандувачем.

  3. У політиці залишаюся для того, щоб у нової влади не було бажання повернути курс в інший від європейського напрямок.

  4. Новому президенту бажаю успіху та готовий «підставити плече», але за умови, що він буде продовжувати іти в Європу.

  5. Від Зеленського вимагаю до 2023 року подати заявку на членство в ЄС та отримати план дій щодо членства в НАТО.

  6. Україну ми зберегли, «Новоросію» – поховали.

  7. Надійно тримаємо оборону на Сході.

  8. Товарообіг між Україною та ЄС зріс більше ніж удвічі.

  9. Ніколи ми не були настільки близькими з НАТО та Євросоюзом. В тому числі і завдяки безвізу.

  10. Плюси: декомунізація, Томос, закон про українську мову.

  11. Країна сьогодні у набагато кращому стані, ніж п’ять років тому.

  12. Перепрошую у всіх, чиїх надій не справдив.

З повним текстом прощального звернення президента Петра Порошенка можна ознайомитися на його офіційному сайті.

Нагадаємо, що повноваження 5-го президента України Петра Порошенка офіційно завершаться завтра, 20 травня, приблизно об 11-00, коли новий глава держави складе присягу на вірність українському народу у Верховній Раді. Наш сайт ONLINE.UA вестиме текстову онлайн-трансляцію цієї церемонії.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Яка небезпека підстерігає на Марсі астронавтів — висновки науковців

Марс
Джерело:  The Guardian

Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.

Головні тези:

  • Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
  • Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
  • Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.

Марсіанський пил має токсичні властивості

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.

Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.

Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.

Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.

Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.

Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.

За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.

Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?