Путін може використати проти України новий хитрий план: з'явилися деталі
Категорія
Політика
Дата публікації

Путін може використати проти України новий хитрий план: з'явилися деталі

Путін може використати проти України новий хитрий план: з'явилися деталі

Президент Росії Володимир Путін може спробувати використати проти України країни Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), щоб, зокрема, приховати військові злочини РФ.
Про це заявив директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на його статтю ZN.UA.
Експерт припустив, що Росія може використовувати ряд міжнародних організацій, включаючи ООН і ОБСЄ, для приховування військових злочинів правлячого режиму РФ проти України, а також, для маскування може втягнути в псевдомиротворческую авантюру країн-учасниць ОДКБ.
Читайте також: Розстріл Вороненкова — сигнал Путіна своїм: у Росії пояснили мету вбивства
За його словами, восени 2016 року Росія провела безпрецедентну серію інтенсивних "миротворчих" дій між "кишеньковою" ОДКБ та ООН.
Зокрема, у Нью-Йорку пройшла зустріч генерального секретаря ОДКБ Миколи Бордюжі з помічником генсека ООН з політичних питань Мирославом Єнчею.
В ході зустрічі росіянин функціонер передав нові пропозиції по взаємодії ОДКБ з ООН, а вже наступного дня Бордюжа зустрівся із заступником генсека ООН з операцій із підтримання миру Ладсусом для обговорення перспектив сприяння ОДКБ миротворчих зусиль ООН.
"Досвід трьох років війни Росії проти України свідчить, що слуги Кремля цілком результативно використовують в роботі з багатьма міжнародними організаціями, включаючи Радбез ООН (та й зі структурами влади ряду західних держав) особисті неформальні контакти. У хід йде все — від явної фінансової підтримки та прихованого підкупу до політики шантажу", - запевнив Бадрак.
За його словами, "прикладом результативності такої "роботи" може служити відверте використання попереднього генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, який "не помічав" збройної агресії Кремля проти України і явно підігравав Путіну".
Крім того, він звернув увагу на розгортання потужної угруповання російських військ уздовж кордону з Білоруссю, а також її оснащення новітніми озброєннями.
На думку експерта, в цих умовах, для Києва буде актуальна ревізія підготовки оборони в сучасних умовах.
Бадрак підкреслив, що, як очікується, відтворена 1-я гвардійська танкова армія Західного військового округу РФ буде остаточно розгорнута до середини 2017 року, а якщо додати до неї потенціал спільної "російсько-білоруської угруповання", військові ризики для Києва істотно зростають.
"Так, ідеї Путіна тупикові, оскільки випливають з ущербної, болючою мотивації. Так, Росія балансує на межі і ризикує багатьом, можливо, на карту поставлено майбутнє мільйонів росіян. Але, тим не менш, в умовах ослаблення Європи і дуже неповороткою бюрократичної машини НАТО амбітні рішення господаря Кремля можуть виявитися ефективним гібридним відповіддю на жорстке протистояння з Заходом", - припустив він.
Як повідомляв ONLINE.UA раніше в мережі з'явилося відео із десятками російських танків біля самісінького кордону України.

Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський пояснив позицію України щодо підписання угоди про надра зі США

Зеленський

Президент України Володимир Зеленський подивиться текст угоди про корисні копалини після того, як його проаналізують юристи щодо наявності там законодавчих загроз. Про це голова держави повідомив під час свого брифінгу.

Головні тези:

  • Президент Зеленський планує проаналізувати угоду про надра зі США після її ретельної перевірки юристами.
  • Україна готова до компромісів, проте не буде приймати угоду, яка загрожує вступу до ЄС.
  • Зеленський наголосив, що Україна не підпише угоду про корисні копалини, якщо вона містить законодавчі загрози.

Зеленський висловив ставлення до угоди про надра зі США

Раніше фахівці заявили, що американський варіант угоди є "кроком назад".

Я ще не читав, а депутати вже все знають, що буде в угоді, — заявив Зеленський.

Також президент прокоментував "червоні лінії", які стосуються американсько-української угоди.

Якщо будуть якісь ризикові речі для нас, то, безумовно, я буду все це комунікувати без будь-яких секретів з нашим суспільством‎.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Зеленський вважає, що головні компромісні аспекти (те, на що Україна готова піти) були окреслені в рамковій угоді.

Ми не будемо сприймати борги — це для мене абсолютно зрозумілі речі, я їх не бачу. Принаймні, ми говоримо про минуле. Якщо будуть якісь перспективи, нові пакети підтримки, тоді Сполучені Штати Америки, напевно, можуть ставити ті чи інші умови.

Президент Володимир Зеленський також запевнив, що Україна не підпише зі США угоду про надра, якщо вона буде загрожувати вступу нашої держави до ЄС.

Президент повідомив, що офіційно українська сторона отримала від США варіант угоди про корисні копалини сьогодні.

Офіційно, знов-таки, і це важливо, українська сторона, а саме Кабінет міністрів України, а саме мій офіс, ми офіційно сьогодні нотою отримали варіант або пропозиції США.

Він додав, що якийсь час назад варіант угоди отримала віцепрем'єрка Юлія Свириденко у двосторонньому контакті з міністром фінансів США Бессентом, але треба порівняти, чи це та сама угода.

Я їй поставив деякі запитання. Вона сказала — дуже складно коментувати, це зовсім інший документ, там багато всього, про що не йшлося, а також з'явилися деякі речі, які раніше сторони вже відкидали.

Він підкреслив, що необхідно отримати "конкретну рецензію юристів на найвищому рівні".

Нехай вони порівняють всі ці угоди, їх вже дуже багато, і я буду сприймати угоду, яку офіційно отримала наша сторона.

Водночас він запевнив, що Україна не підпише угоду, якщо вона буде загрожувати вступу до ЄС.

В Конституції України чітко зрозуміло, що наш курс — до ЄС… Є дуже важливі реформи, є відповідні кроки. Ніщо, що може загрожувати… вступу України до ЄС, не може бути сприйнято.

Він додав, що розгляне угоду, "коли там не буде відповідних законодавчих загроз".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?