На думку аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW), Білорусь не стане надійним притулком для найманців ПВК "Вагнера" та їхнього ватажка Євгена Пригожина у разі тиску на самопроголошеного диктатора Олександра Лукашенка з боку Кремля.
Джерело: звіт ISW
Що може очікувати на Пригожина та його найманців у Білорусі
Аналітики ISW схиляються до того, що Кремль ймовірно важатиме зрадниками найманців ПВК "Вагнера", які відправляться вслід за Пригожиним на територію Білорусі.
Президент РФ Володимир Путін, зокрема, заявив у своєму виступі 26 червня, що бойовикам дозволено вирушити до Білорусі і що він дотримається своєї обіцянки.
Ймовірно, Путін дав особисту обіцянку, що бойовики ПВК, вирушивши до Білорусі, будуть там у безпеці.
Довгострокова цінність цієї обіцянки все ж таки сумнівна. Бойовики в Білорусі навряд чи зможуть сховатися від російських розпоряджень про екстрадицію, якщо Путін звинуватить їх у державній зраді.
Лукашенко вже раніше передавав Москві 33 затриманих білоруських бойовиків ПВК "Вагнера" після того, як використав їх як важіль проти Кремля у 2020 році, і немає видимих причин, з яких він не пішов би на такий крок знову.
Літак Пригожина вже помітили у Білорусі
За інформацією представників моніторингової групи "Беларускі Гаюн", літак засновника ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина здійснив посадку на одному з військових аеродромів Білорусі у вівторок, 27 червня.
Бізнес-джет Євгена Пригожина (рег. номер RA-02795) здійснив посадку на військовому аеродромі Мачулищі під Мінськом о 07:40, - йдеться у повідомленні моніторингової групи.
Як повідомляє моніторингова група, ще один бізнес-джет прилетів з Росії о 7:58.
Бізнес-джет BAe 125-800B з реєстр. номером RA-02878 вилетів із Санкт-Петербурга і приземлився на військовому аеродромі Мачулищі о 7:58, - підкреслили представники групи "Беларускі Гаюн".
Читайте також:
США знали про плани Пригожина і мовчали — CNN;
Путін поставив ультиматум Пригожину;
Байден вперше відреагував на заколот Пригожина в Росії