Російський президент Володимир Путін, який у середу, 30 червня, виступив на так званій “прямій лінії” з питаннями, знову згадав про український законопроєкт, що стосується корінних народів.
Джерело: пряма лінія Путіна
За словами російського лідера, цей законопроєкт нібито є обурливим для росіян, що вказує на його необізнаність стосовно документа.
“Ось, наприклад, в Україні є законопроект, який оголошує росіян некорінним народом. Росіяни будуть змушені їхати, а це можна порівняти зі зброєю масового ураження. Я вважаю, що українці і росіяни це взагалі один народ”, - стверджує Путін.
Путін про корінні народи
Президент РФ вже не вперше говорить про цей законопроєкт, однак він ігнорує його текст. У документі говориться про корінні народи - етнічні групи людей, які живуть в Україні, проте не мають власної держави за її межами.
Безпосередньо в законопроєкті згадують фактично кримських татар, кримчаків та караїмів - він спрямований саме для підкріплення громадянського статусу цих людей виключно. Термін корінні народи існує у міжнародному праві, однак Путін посилається не на нього, а на аналогічне розпливчасте словосполучення.
Президент країни-агресора стверджує, що проєкт закону спрямований проти росіян, спрямований на виключення їх з переліку корінних народів на території України, однак не згадує, що в ньому не згадують жодних народів окрім вищезазначених. Тобто, під нього не підпадають навіть українці.
Ухвалення законопроєкту про корінні народи в Україні жодним чином не вплине на життя будь-яких груп населення окрім безпосередньо згаданих у тексті. Утім, одночасно ніхто не завадить Путіну говорити про “зброю масового ураження” та нібито виїзд “росіян” з України.
Попередня реакція Києва
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав претензії Путіна необгрунтованими і пояснив суть президентського законопроєкту, який “образив” Росію.
Дипломат пояснив, що в запропонованому президентом законопроєкті визначається, які народи можна вважати корінними. Йдеться про самобутніх етнічних спільнотах, які сформувалися на території України, становлять етнічну меншість і не мають власної держави.
Читайте також: