Рада ЄС затвердила нові правила видачі шенгенської візи, які направлені на більш глибоку перевірку претендента на її отримання. Вони передбачають надання "живого" фото при подачі заяви і здачу відбитків пальців для дітей.
Джерело: офіційний сайт Європейської ради
Зміни в правила видачі шенгенської візи пропонується внести, щоб покращити перевірку заявників і допомогти виявляти тих, хто може представляти загрозу для безпеки або не дотримується діючиї міграційних правил. Нові правила ще повинен затвердити Європарламент. Їх планують ввести в дію з 2023 року.
Нові правила видачі шенгенської візи
Щоб отримати шенгенську візу за новими правилами буде потрібно:
здавати відбитки пальців - це правило буде поширюватися на дітей з 6 років (зараз з 12 років - ред.), одержувачі віз старше 75 років зможуть не здавати відбитки пальців;
фотографію потрібно буде робити при подачі заяви, правило поширюється і на дітей до шести років, при необхідності країни можуть вимагати і заздалегідь надруковане фото;
в VIS будуть вносити дані не тільки про короткострокові візи, а й про довгострокові візи і види на проживання (зараз такої загальноєвропейської бази немає);
перед видачею візи буде проводитися розширена перевірка біографічних даних заявника у відповідних базах даних з питань безпеки і міграції.
Важливо знати, що біометричні дані одержувачів віз будуть зберігатися в базах 5 років - такі правила діють і зараз. Біометричні дані дітей до 12 років будуть видалятися при виїзді з Шенгенської зони або при закінченні терміну дії візи.
Дані тих, хто подає заяву на візу або ВНП, також перевірятимуть через локальні бази - міграційні та бази правоохоронних органів. У документі зазначено, що в перспективі VIS буде пов'язана з базами Європолу (наприклад, Європол зможе отримувати дані VIS про наявність віз і ВНП, і навпаки), а також з базою Інтерполу (наприклад, консульства отримають доступ до баз раніше засуджених за тероризм і тяжкі злочини) та іншими базами даних ЄС.
Список країн шенгенської зони
Шенгенська зона являє собою групу з 26 європейських країн, які спільно вирішили відмінити паспортний та імміграційний контроль на своїх загальних кордонах. В їх числі:
Австрія
Бельгія
Чеська Республіка
Данія
Естонія
Фінляндія
Франція
Німеччина
Греція
Угорщина
Ісландія
Італія
Латвія
Литва
Люксембург
Мальта
Голандія
Норвегія
Польща
Португалія
Словаччина
Словенія
Іспанія
Швеція
Швейцарія
Ліхтенштейн
Читайте також: