14 липня Верховна Рада прийняла закон № 2325 про внесення змін до Кодексу законів про працю, який передбачає перейменування свята День захисника України.
Джерело: ВРУ
За перейменування свята проголосували 317 нардепів. Тепер воно буде називатися "День захисників і захисниць України". Це свято відзначають в Україні 14 жовтня.
"Ухвалення закону сприятиме ґендерно-збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців обох статей на військовій службі та вшануванню жінок і чоловіків - захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу на рівні державного свята", - йдеться в пояснювальній записці до закону.
Скільки жінок служить у ЗСУ
На початок 2021 року в Збройних Силах України проходили службу майже 32 тисячі жінок, що становить 15,6% від загальної кількості військовослужбовців. Це один з найвищих показників кількості жінок, які служать в армії, в співвідношенні до загальної чисельності Збройних Сил в порівнянні з багатьма арміями світу.
У порівнянні з 2014 роком кількість жінок-військовослужбовців в українській армії зросла майже в 2,5 рази. Вже майже 5000 жінок є офіцерками і майже 26 тисяч - членкинями рядового, сержантського і старшинського складу.
День захисника України - історія свята
День захисника України в нашій країні святкують порівняно недавно. Це свято затверджено на офіційному рівні в 2014 році і внесено до календаря офіційних свят України. З того моменту в Україні скасували День захисника Вітчизни (23 лютого), яке відзначали ще з радянських часів.
Дата 14 жовтня для святкування Дня захисника України була обрана не випадково. Щорічно в цей день відзначається День українського козацтва - свято, приурочене до дня Покрови Пресвятої Богородиці, яка вважається захисницею і покровителькою козаків.
Експерти та історики щорічно закликають не перетворювати День захисника України тільки в чоловіче свято. Вони просять в цей день не забувати про жінок, які щодня ризикують своїми життями заради незалежності нашої країни в рядах ЗСУ.
Читайте також: