У Верховній Раді у четвер, 1 липня, провели голосування з приводу законопроєкту щодо створення реєстру олігархів, який вніс на розгляд парламенту президент Володимир Зеленський.
Джерело: трансляція засідання
За офіційними даними, пленарному засіданню, на якому розглянули законопроєкт, передувала рекомендація профільного комітету з ухвалення цього документу в першому читанні.
Для голосування за законопроєкт Раду було скликано на позачергове засідання у згаданий день. Голоси на користь президентської ініціативи віддали 275 народних депутатів.
В цілому законопроєкт №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” підтримали представники “Слуги народу”, “За майбутнє”, “Довіри”, а також група позафракційних парламентарів.
Проти проєкту виступили представники фракцій “Євросолідарність”, “Голос”, а от нардепи від “Батьківщини” утрималися від голосування зовсім.
Законопроєкт про олігархів
Володимир Зеленський 2 червня вніс на розгляд українського парламенту проєкт закону “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.
Згідно з деталями законопроєкту, статус олігарха визначатимуть одразу 4 різні критерії:
особа — учасник політичних процесів;
особа має вплив на медіа;
особа виступає кінцевим бенефіціарним власником суб’єкту, що має монопольне становище на українському ринку;
загальна вартість активів цього бізнесмена перевищує мільйон прожиткових мінімумів працездатних громадян на 1 січня відповідного року.
Олігархами можуть бути різноманітні посадовці чи прямо пов’язані з ними особи.
Перш за все занесеним у список заборонять брати участь у приватизації, а також робити внесок у діяльність політичних партій. Такі особи мають на регулярній основі подавати декларації про майно й доходи, а в разі неподання на них чекатиме дисциплінарна чи політична відповідальність.
Читайте також: