Рада попередньо підтримала законопроєкт Зеленського про олігархів
Категорія
Політика
Дата публікації

Рада попередньо підтримала законопроєкт Зеленського про олігархів

Рада попередньо підтримала законопроєкт Зеленського про олігархів
Джерело:  online.ua

У Верховній Раді у четвер, 1 липня, провели голосування з приводу законопроєкту щодо створення реєстру олігархів, який вніс на розгляд парламенту президент Володимир Зеленський.

Джерело: трансляція засідання

За офіційними даними, пленарному засіданню, на якому розглянули законопроєкт, передувала рекомендація профільного комітету з ухвалення цього документу в першому читанні.

Для голосування за законопроєкт Раду було скликано на позачергове засідання у згаданий день. Голоси на користь президентської ініціативи віддали 275 народних депутатів.

В цілому законопроєкт №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” підтримали представники “Слуги народу”, “За майбутнє”, “Довіри”, а також група позафракційних парламентарів.

Проти проєкту виступили представники фракцій “Євросолідарність”, “Голос”, а от нардепи від “Батьківщини” утрималися від голосування зовсім.

Законопроєкт про олігархів

Володимир Зеленський 2 червня вніс на розгляд українського парламенту проєкт закону “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.

Згідно з деталями законопроєкту, статус олігарха визначатимуть одразу 4 різні критерії:

  • особа — учасник політичних процесів;

  • особа має вплив на медіа;

  • особа виступає кінцевим бенефіціарним власником суб’єкту, що має монопольне становище на українському ринку;

  • загальна вартість активів цього бізнесмена перевищує мільйон прожиткових мінімумів працездатних громадян на 1 січня відповідного року.

Олігархами можуть бути різноманітні посадовці чи прямо пов’язані з ними особи.
Перш за все занесеним у список заборонять брати участь у приватизації, а також робити внесок у діяльність політичних партій. Такі особи мають на регулярній основі подавати декларації про майно й доходи, а в разі неподання на них чекатиме дисциплінарна чи політична відповідальність.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?