Рада розблокувала підписання резонансного закону про олігархів
Категорія
Політика
Дата публікації

Рада розблокувала підписання резонансного закону про олігархів

Рада розблокувала підписання резонансного закону про олігархів
Джерело:  online.ua

Верховна Рада відхилила 12 проєктів постанов щодо скасування рішення про ухвалення проєкту закону про олігархів. Наразі можна вважати, що підписання закону головою парламенту розблоковано і тепер його зможуть направити на підпис главі держави.

Джерело: Телеканал "Рада"

Напередодні, 23 вересня процедура голосування щодо прийняття президентського законопроєкту викликала критику західних експертів. Йдеться про проєкт закону «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті», більш відомого як Закон про олігархів.

Його розглядали за спеціальною процедурою і розглянули 13 поправок з поданих більш ніж тисячі.
Опозиційні фракції заявили про грубе порушення Конституції, але парламентарі ухвалили законопроєкт про олігархів, не чекаючи висновків Венеціанської комісії.

Напередодні за ініціативою голови Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо відбулася його телефонна розмова з президентом Зеленським.

Представники ЄС та ОПЗЖ подали найбільше поправок для блокування Закону про олігархів

24 вересня зареєстровано 12 проєктів постанов, якими намагались скасувати ухвалення цього закону. Зважаючи на це, підписання закону було заблоковане. Авторами 11-ти з проєктів постанов, що блокували підписання законопроєкту Зеленського стали представники фракції «Європейська солідарність», а 12-го – «Опозиційної платформи – За життя».

Автори проєктів постанов про скасування голосування обґрунтовували свої пропозиції порушенням вимоги Регламенту і депутатам, які вносили поправки до законопроєкту, не надали слово під час обговорення документа.

Що передбачає законопроєкт і яке дає визначення олігархів

Варто нагадати, що законопроєкт №5599 президента Зеленського у цілому початково підтримали 279 депутатів. Він покликаний

“мінімізувати вплив українських олігархів на політичні, економічні та соціальні процеси в країні та на засоби масової інформації”.

Зеленський запропонував розробити законопроєкт Раді національної безпеки та оборони та Антимонопольному комітету ще в квітні.

У травні секретар РНБО Олексій Данілов повідомив:

«В Україні на сьогодні 13 осіб можна віднести до категорії олігархів», при цьому Секретар РНБО не назвав прізвищ.

Олігархом в законопроєкті пропонують вважати людину, яка бере участь у політичному житті, має значний вплив на ЗМІ, є кінцевим бенефіціаром суб'єкта господарювання, що є природною монополією чи має монопольні позиції на ринку понад рік. Він також має мати підтверджені активи у понад 1 мільйон прожиткових мінімумів. Для отримання статусу олігарха треба відповідати щонайменше трьом критеріям з чотирьох.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?