Рада спростила вирубку Карпат - екологи б'ють на сполох
Категорія
Україна
Дата публікації

Рада спростила вирубку Карпат - екологи б'ють на сполох

Рада спростила вирубку Карпат - екологи б'ють на сполох
Джерело:  online.ua

За словами екологів, ухвалений парламентом та підписаний президентом закон про заборону суцільної вирубки лісів в Карпатах насправді спрощує рубку деревини. Про це повідомляє організація "Екологія. Право. Людина", передає ONLINE.UA.

Вказано, що після першого читання законопроєкт дійсно відповідав задекларованій меті і вносив заборони на проведення суцільних рубок оздоровлення та формування лісів. Водночас завдяки поправкам № 6, № 11 та № 21, авторами яких є народні депутати Олег Бондаренко ("Слуга народу") та Степан Івахів (депутатська група "За майбутнє") законопроект, навпаки, лише спрощує вирубку лісів Карпат.

 Екологи стверджують, що закон:

- знімає мораторій на проведення рубок головного користування в окремих категоріях лісів (у високогірних лісах, що розташовані вище 1100 метрів над рівнем моря; у берегозахисних ділянках лісу тощо);

- не вводить заборони на проведення суцільних санітарних рубок, дозволяє проведення поступових рубок головного користування (можна буде зрубати ліс за декілька прийомів, лишивши на його місці підріст висотою 0,5-1,5 метра), які за фактом не сильно відрізняються від суцільних)

- дозволяє використання будь-яких видів техніки для проведення лісозаготівлі.

Окрім того, вказано, що прийнятий законопроєкт підтримало Державне агентство лісових ресурсів.

Як повідомляв ONLINE.UA, наприкінці жовтня нардепи Верховної ради  підтримали законопроєкт про жорстке покарання за кнопкодавство. Зокрема, порушників чекають штрафні санкції та кримінальне провадження. У президії парламенту пояснили, що такі вчинки стануть роботою слідчих, а не просто призведуть до обговорення у фракції.

Категорія
Україна
Дата публікації

Готувала підриви адмінбудівель на Полтавщині — правоохоронці затримали агентку РФ

СБУ
СБУ

Контррозвідка Служби безпеки запобігла серії терактів на Полтавщині. За результатами спецоперації в регіоні затримано російську агентку, яка готувала підриви біля місцевих адмінбудівель українських військових та правоохоронців.

Головні тези:

  • Служба безпеки під час спецоперації на Полтавщині затримала російську агентку, яка готувала підриви поблизу адмінбудівель українських військових та правоохоронців.
  • Зловмисниця мала закласти вибуховий пристрій поруч з райвідділом поліції та міським ТЦК.
  • Жінка отримала гроші та інструкції від російського спецслужбіста на виготовлення вибухівки, яку приховала у чайник.

СБУ затримала агентку РФ на Полтавщині

За наявними даними, фігурантка отримала замовлення з РФ на вчинення вибухів поблизу райвідділу поліції та міського ТЦК у годину пік.

Встановлено, що зловмисниця мала закласти поруч з держустановою саморобний вибуховий пристрій (СВП).

У момент мінування території адмінбудівлі окупанти планували підірвати вибухівку разом із своєю агенткою.

Співробітники СБУ завчасно викрили ворожі наміри і затримали терористку.

За даними слідства, виконавицею замовлення країни-агресора виявилась 30-річна безробітна з Полтавщини, яка шукала «легкі гроші» в онлайн-казино, де її завербував російський спецслужбіст.

Вибухівка

Щоб підготуватися до злочину, агентка отримала від куратора гроші на оренду конспіративної квартири та на закупівлю складових для виготовлення вибухівки.

Потім вона отримала з РФ інструкції на виготовлення СВП, який заховала у чайник та «підсилила» додатковими уражаючими елементами і спорядила електронним пристроєм з віддаленим доступом для окупантів.

Під час обшуків у затриманої вилучено складові до вибухівки та мобільний гаджет із доказами її контактів з російським куратором.

Слідчі Служби безпеки повідомили фігурантці про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 (готування до вчинення терористичного акту);

  • ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження з вибуховими речовинами).

Зловмисниця перебуває під вартою. Їй загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?