Відповідне розпорядження про Науково-консульнативну раду при Голові Верховної Ради України вже підписав спікер ВР Руслан Стефанчук.
Джерело: Фейсбук-сторінка Руслана Стефанчука
Науковці допомагатимуть депутатам писати закони
Стефанчук повідомив, що до новоствореної ради увійдуть майже 90 фахових, авторитетних науковців і практиків у сфері права. Академіки, член-кореспонденти, доктори наук, професори, кандидати наук допомагатимуть в розробці важливих законопроєктів.
Також вони напрацьовуватимуть концепцію розвитку законодавства та його галузей, займатимуться кодифікацією, моніторингом за результатами нашої законодавчої діяльності.
Щиро сподіваюсь, що разом ми не просто підвищимо якість законодавства, але й відновимо суспільну довіру до законодавчої влади, - написав спікер.
Список книг для депутатів
Нагадаємо, що раніше спікер створив для депутатів список необхідних книжок для прочитання.
Пропоную колегам із користю провести свята. Як і обіцяв: звертаюся до народних обранців із новою ініціативою, своєрідним «домашнім завданням» – рекомендую 5 книг «від спікера», які б просив кожного, по можливості, прочитати найближчим часом, - повідомив Стефанчук.
Григорій Сковорода, «Найкраще».
Норман Дейвіс, Європа. Історія» (Europe. A History).
Михайло Зигар, «Імперія має померти. Історія російських революцій у обличчях. 1900-1917 рр.».
Борис Джонсон, «Фактор Черчілля. Як одна людина змінила історію».
Адмірал Вільям Г. Макрейвен «Застеліть ліжко. Дрібниці, які можуть змінити ваше життя, а можливо, і світ».
Стефанчук сподівається, що нардепи вже читали Конституцію України та Регламент Верховної Ради. На літні канікули він готує для нардепів розгорнутий перелік книжок.
Чим займеться Рада у наступному році
За словами першого заступника голови Верховної Ради Олександра Корнієнко, у наступному році на розгляд парламенту будуть представлені законопроєкти з децентралізації, реформи СБУ, пенсійної реформи, подвійного громадянства, а також введення економічного паспорту.
На початку сьомої сесії ми плануємо перейти до розгляду у другому читанні законопроекту щодо реформи Служби безпеки України. Наша держава вже має виконати взяті на себе зобов’язання перед міжнародними партнерами та перетворити СБУ на спецслужбу, яка займається передусім контррозвідувальною діяльністю, а не правоохоронною, — підкреслив заступник голови парламенту.
Читайте також:
Монобільшість готує законопроєкт масштабної податкової реформи
НБУ анонсував важливі переговори з МВФ та назвав причину
Міжнародний валютний фонд раптово погіршив прогноз зростання ВВП України