У Верховній Раді у п’ятницю, 8 жовтня, ухвалили рішення про офіційне звернення до керівництва Євросоюзу з приводу визнання перспектив для членства України у лавах співдружності.
Джерело: засідання парламенту
За офіційними даними, звернення також адресовано парламентам всіх держав ЄС. Підтримали відповідну ініціативу 304 народні депутати, нею було підтверджено стратегічний курс України на вступ в ЄС, що закріплено у Конституції.
Рада звернула увагу європейської спільноти на необхідність далекоглядного підходу в переговорах, а також урахування взаємних інтересів у процесі інтеграції у спільний ринок, створення єдиного нормативно-правового поля завдяки безперервного наближення національного законодавства до права ЄС.
“Верховна Рада... закликає Європейський парламент негайно розглянути на пленарній сесії та вжити заходів для заборони проєкту “Північний потік-2” як такого, що суперечить нормам Третього енергетичного пакета ЄС, принципам Енергетичної спільноти і несе ризики для енергетичної безпеки Європи”, - говориться у заяві.
В цілому нардепи нагадали про геополітичні та енергетичні ризики для Центральної чи Східної Європи від згаданого російського газогону. Офіційному Брюсселю варто враховувати відповідну загрозу від використання, а також вжити усілякими доступними заходами для запобігати використанню енергетичної галузі як засобу гібридної агресії.
Водночас із цим на рівні парламенту закликали ЄС розпочати спеціальний діалог з Києвом щодо питань безпеки та оборони. Українську сторону можна залучити до проєктів Програми постійної структурованої співпраці ЄС, а також співпраці з посилення військової мобільності та кібербезпеки.
Рада закликала Європарламент до посилення санкцій проти російського режиму за стійку агресію проти України. Цього разу питання стосувалося протизаконної так званої паспортизації населення ОРДЛО, а також використання цих людей у парламентських виборах у вересні 2021 року.
Читайте також: