Раді пропонують новий метод визначення прожиткового мінімуму
Категорія
Економіка
Дата публікації

Раді пропонують новий метод визначення прожиткового мінімуму

Раді пропонують новий метод визначення прожиткового мінімуму
Джерело:  online.ua

Кабінет міністрів розробив законопроєкт, який пропонує змінити методи обчислення прожиткового мінімуму в Україні. Рішення відповідно указу президента Володимира Зеленського спрямують у Верховну Раду для подальшого розгляду. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на урядовий портал.

В уряді зауважили, показник прожиткового мінімуму повинен бути вартісним для визначення головних соціальних потреб людини мінімального рівня.

“Тому прожитковий мінімум має застосовуватися виключно для визначення основних соціальних гарантій, які є для особи основним джерелом доходів (мінімальна заробітна плата, мінімальна пенсія за віком, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та інші види державної соціальної допомоги, які є для особи основним джерелом доходів)”, - наголосили у Кабміні.

Під час розробки законопроєкту експерти провели аудит використання прожиткового мінімуму в законодавстві. Станом на 2021 рік цей показник використовують для обчислення соціальних виплат, штрафів, зборів, платежів, стягнень.

Прожитковий мінімум згадується у близько 180 нормах у галузі кримінального, господарського, адміністративного законодавства. Водночас кількість норм для соцвиплат сягає 79.

Посадовці запропонували наступні нормативи для визначення виплат і зборів:

  • базова величина для соціальних виплат на дітей та базова величина для соціальних виплат населенню (пенсій, аліментів, стипендій, компенсацій, одноразової допомоги);

  • базова величина для грошових платежів і стягнень;

  • базова величина для адміністративних зборів.

Як повідомляв ONLINE.UA, після підвищення тарифів на електроенергію і скасування пільг Кабінет міністрів призначив компенсації тим, у кого в будинках встановлено електроопалення. 27 січня на засіданні уряду вирішили виділити 1,4 млрд гривень на виплати. Їх зможуть отримати ті українці, чиє житло обладнано електрообігрівачами та які на 31 грудня 2020 року мали право на пільги.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Скільки Росія витратила на війну проти України у 2024 році — дані експертів

окупанти
Джерело:  SIPRI

Військові витрати Росії у 2024 році досягли приблизно 149 млрд дол США, що на 38% більше, ніж роком раніше, і удвічі більше, аніж у 2015 році. Це дорівнює 7,1% ВВП Росії та 19% усіх російських державних витрат.

Головні тези:

  • Військові витрати Росії у 2024 році досягли приблизно 149 млрд дол США.
  • Світові військові витрати у 2024 році досягли 2,718 трлн дол.

Росія витратила на війну проти України майже 150 млрд дол США за рік

Про це йдеться у звіті Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

За оцінкою інституту, загальні військові витрати України зросли на 2,9%, досягнувши 64,7 мільярда доларів, що еквівалентно 43% витрат РФ. Крім цього, минулого року Україна мала найбільше військове навантаження серед усіх країн світу — 34% ВВП.

Росія знову значно збільшила свої військові витрати, збільшивши розрив у витратах з Україною. Наразі Україна спрямовує усі свої податкові надходження на військові потреби. За таких обмежених фіскальних можливостей Україні буде складно продовжувати збільшувати свої військові витрати, — сказав старший науковий співробітник Програми військових витрат та виробництва озброєнь SIPRI Дієго Дапес да Сілва.

Світові військові витрати у 2024 році досягли 2,718 трильйона доларів, що на 9,4 % більше у реальному вираженні, аніж було у 2023 році. Це найстрімкіше річне зростання щонайменше із часів закінчення Холодної війни, зазначили експерти інституту.

Понад 100 країн світу збільшили свої військові витрати у 2024 році. Оскільки уряди усе більше надають пріоритет військовій безпеці, часто коштом інших сфер бюджету, економічні та соціальні компроміси можуть мати значний вплив на суспільство упродовж найближчих років, — вважає дослідник SIPRI Сяо Лян.

У звіті також йдеться, що усі країни НАТО збільшили свої витрати у 2024 році, тоді як у 18 із 32 держав Альянсу оборонні витрати сягнули щонайменше 2% ВВП.

Зазначається, що у 2023 році такий рівень витрат на оборону був лише в 11 країн-членів Альянсу. Загальні військові витрати країн НАТО склали 1,506 трильйона доларів, що дорівнює 55% світових військових витрат.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?