Раді пропонують новий метод визначення прожиткового мінімуму
Категорія
Економіка
Дата публікації

Раді пропонують новий метод визначення прожиткового мінімуму

Раді пропонують новий метод визначення прожиткового мінімуму
Джерело:  online.ua

Кабінет міністрів розробив законопроєкт, який пропонує змінити методи обчислення прожиткового мінімуму в Україні. Рішення відповідно указу президента Володимира Зеленського спрямують у Верховну Раду для подальшого розгляду. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на урядовий портал.

В уряді зауважили, показник прожиткового мінімуму повинен бути вартісним для визначення головних соціальних потреб людини мінімального рівня.

“Тому прожитковий мінімум має застосовуватися виключно для визначення основних соціальних гарантій, які є для особи основним джерелом доходів (мінімальна заробітна плата, мінімальна пенсія за віком, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та інші види державної соціальної допомоги, які є для особи основним джерелом доходів)”, - наголосили у Кабміні.

Під час розробки законопроєкту експерти провели аудит використання прожиткового мінімуму в законодавстві. Станом на 2021 рік цей показник використовують для обчислення соціальних виплат, штрафів, зборів, платежів, стягнень.

Прожитковий мінімум згадується у близько 180 нормах у галузі кримінального, господарського, адміністративного законодавства. Водночас кількість норм для соцвиплат сягає 79.

Посадовці запропонували наступні нормативи для визначення виплат і зборів:

  • базова величина для соціальних виплат на дітей та базова величина для соціальних виплат населенню (пенсій, аліментів, стипендій, компенсацій, одноразової допомоги);

  • базова величина для грошових платежів і стягнень;

  • базова величина для адміністративних зборів.

Як повідомляв ONLINE.UA, після підвищення тарифів на електроенергію і скасування пільг Кабінет міністрів призначив компенсації тим, у кого в будинках встановлено електроопалення. 27 січня на засіданні уряду вирішили виділити 1,4 млрд гривень на виплати. Їх зможуть отримати ті українці, чиє житло обладнано електрообігрівачами та які на 31 грудня 2020 року мали право на пільги.

Категорія
Технології
Дата публікації

Кепські справи. Intel може перейти під контроль Маска

Кепські справи. Intel може перейти під контроль Маска
Джерело:  Bloomberg

Згідно з даними аналітиків з SemiAnalysis, ймовірність того, що американський мільярдер Ілон Маск придбає Intel дуже висока. Наразі бізнесмен максимально зацікавлений у купівлі чипмейкера.

Головні тези:

  • Якщо Ілон Маск купить Intel, то це може призвести до значних змін у стратегії компанії.
  • Акції Intel вже зросли на тлі чуток про її майбутній продаж.
  • У цю ситуацію також може втрутитися влада США.

Ілон Маск планує купити Intel

За словами анонімних джерел, крім мільярдера в перемовинах про купівлю беруть участь Qualcomm і Global Foundries.

Якщо Intel перейде під контроль Ілона Маска, то, найімовірніше, політика "синіх" зміниться під впливом бізнесмена і його нестандартного підходу.

Інвестори не могли не відреагувати на цю звістку — до прикладу, вартість акцій Intel виросли майже на 10%.

Якщо до цього до списку потенційних покупців входили Qualcomm, ARM і навіть AMD, то з приходом нової адміністрації у США кандидатура Маска виглядає найбільш реальним варіантом розвитку подій.

Що відбувається з Intel

Як стверджують інсайдери, справи настільки кепські, що компанія буде продана у будь-якому разі.

Станом на сьогодні ймовірність продажу оцінюють у 90%.

Іноземні аналітики звертають увагу на те, що американський чипмейкер Intel переживає, мабуть, найважчий період за всю свою історію.

Тільки за останній квартал чипмейкер втратив 5% ринку процесорів, зазнав збитків на 16 мільярдів доларів і звільнив 15 тисяч співробітників. Звільнений глава Intel навіть закликав усіх "молитися і голодувати" заради благополуччя компанії.

Кілька місяців тому стало відомо, що влада Штатів максимально стурбована долею Intel.

Ба більше, у Білому домі навіть почали обговорювати "план порятунку", якщо компанії не вдасться самостійно вийти з кризи.

Що важливо розуміти, Intel є єдиною американською компанією, яка проєктує і виробляє чіпи самостійно.

Категорія
Політика
Дата публікації

Складна робота. Новий глава Держдепу виступив з заявою щодо України

Рубіо
Джерело:  ABC News

Шеф американської дипломатії Марко Рубіо відверто зізнався, що завершити війну Росії проти України буде не так просто, як здавалося спочатку.

Головні тези:

  • Марко Рубіо заявив про складність та трагічність війни РФ проти України.
  • За словами американського дипломата, США мають відіграти ключову роль у процесі мирних перемовин між Києвом та Москвою.

Рубіо оцінив потенційні мирні перемовини

За його словами, переговори щодо припинення війни між Росією та Україною не будуть проходити публічно.

Окрім того, американський дипломат офіційно підтвердив, що США повинні відіграти роль у цьому процесі.

Журналісти попросили Марка Рубіо прокоментувати обіцянку президента США Дональда Трампа зупинити війну Росії проти України в перший день,.

Як зазначив політик, це дійсно “складна робота".

Дивіться, це складний, трагічний конфлікт, який розпочав Володимир Путін (російський диктатор, — ред.), який завдав величезної шкоди Україні та Росії, я б стверджував, а також і стабільності Європи.

Марк Рубіо

Марк Рубіо

Глава Держдепу США

Як вважає американський дипломат, єдиний спосіб вирішити ці проблеми — "повернутися до прагматизму", а також "до серйозності".

США мають тут зіграти свою роль. Ми підтримували України, але ця війна має закінчитися.

Трамп виступив з новою заявою про війну РФ проти України

20 січня новий очільник Білого дому повідомив, що президент України Володимир Зеленський дійсно хоче укласти домовленість щодо завершення війни.

Дональд Трамп плекає надію, що російський диктатор Володимир Путін також отямиться й погодитися на мирні перемовини.

Гадаю, Росія має великі проблеми. Подивіться лише на інфляцію в Росії... Я би сподівався, що він (Путін — ред.) хоче укласти угоду. Він не може бути в захваті від того, що у нього не все так добре.

Як вважає Дональд Трамп, Путін власноруч руйнує Росію, продовжуючи вести загарбницьку війну проти України.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?