Ракетний удар армії РФ. Одеський художній музей оцінив збитки
Категорія
Культура
Дата публікації

Ракетний удар армії РФ. Одеський художній музей оцінив збитки

ONFAM
Одеський музей

Після російського ракетного удару 6 листопада працівники Одеського національного художнього музею підрахували, наскільки пошкоджена будівля та експонати.

Одеський музей рахує збитки

Одеський національний художній музей завершив оцінку пошкоджень після останньої російської ракетної атаки на Одесу. Працівника музею прибрали наслідки – бите скло, шматки штукатурки на стінах, руйнування у адміністративному корпусі, який знаходиться найближче від точки ракетного удару.

Про це співробітники музею повідомили на сторінках у соцмережах.

У самій будівлі музею вибухова хвиля завдала найбільшої шкоди дверям та віконним рамам. Більшість з них – автентичні, закладені ще при будівництві на початку 19 сторіччя.

Вибиті вікна у Музеї вже закрили фанерними блоками. Наступна маленька мета – привести до ладу покрівлю та встигнути до першого дощу, – йдеться у повідомленні.

Все, що вдається знайти, працівники музею дбайливо складають у пластикові контейнери. Окремо там зберігаються частинки портику, паркану, скла. Окремо – контейнер з рештками російської ракети, без якої і всі попередні контейнери були б не потрібні.

Про виконані роботи директорка музею Катерина Кулай розповідає:

За це час ми прийняли у себе комісії та реставраторів, будівельників. Була у нас одна міжнародна організація, яка допомогла нам розібратись з точки зору цінних елементів, які були пошкоджені. І вже у нас у розпалі це прибирання.

Найцінніші об'єкти – картини – вже показали реставраторам. Серйозних ушкоджень, переконують в Музеї, вони не зазнали.

Складений акт і зараз ми розпочнемо профілактичні роботи. Не реставраційні, а саме профілактичні роботи, які будуть готувати колекцію до продовження цієї виставки, – пояснює науковий керівник науково-експозиційного відділу Кирило Ліпатов.

Керівництво музею прагне відкрити його для відвідувачів вже на початку грудня.

Ракетна атака армії РФ на Одесу

У ніч на 6 листопада Росія атакувала південні регіони чотирма різними типами ракет: "Онікс", "Іскандер-М", Х-31П, Х-59 та безпілотниками.

15 дронів вдалося знищити, але були і влучання. Одна з ракет впала в центрі Одеси, за півсотні метрів від Національного художнього музею, утворивши велику вирву. Ударна хвиля пошкодила двері та вікна Музею, його працівники не постраждали.

На момент нападу основна колекція Музею була схована. 7 листопада Музей збиравіся святкувати своє 124-річчя, в його залах відбувались наступні виставки:

  • "Сонце заходу / Sol occidens" Марґіт та Романа Сельських з колекції Едуарда Димшица

  • "Квіти за відвалами" Бориса Айзенберга

  • виставка робіт Олександра Грехова

  • Black Sea Стаса Жалобнюка

  • "Радість" Володимира Семківа

  • "Вівтар небесного війська" Альбіни Ялози

  • "Великі луги, рясні трави" Kinder Album

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм