Юристка благодійного фонду "Save Ukraine" Мирослава Харченко попереджає українців та міжнародну спільноту про те, що Росія продовжує активно удосконалювати методи русифікації викрадених українських дітей. Це є серйозною проблемою та викликом для нашого суспільства.
Джерело: ютуб-канал online.ua
Що російська влада робить з викраденими українськими дітьми
Уже майже півтора року триває повномасштабна російсько-українська війна. За цей період офіційний Київ зміг повернути понад 370 викрадених українських діток.
Водночас влада рф стверджує, що “депортувала” 744 тисячі неповнолітніх українців.
За словами юристки благодійного фонду "Save Ukraine" Мирослави Харченко, російські загарбники удосконалили свої навички русифікації українських дітей.
У них була можливість потренуватися на Донбасі та у Криму. Росіяни дивилися, як працюють різні освітні механізми, на що діти краще реагують, в яких обставинах. Вони дійшли висновку, що коли дитина знаходиться дуже довго без батьків та рідних, без належної підтримки в чужому для неї середовищі, то починає вірити в те, що розказують росіяни. На жаль, це працює, — зазначає експертка.
рф продовжує масове вивезення дітей із Запорізької області
Згідно з даними юристки благодійного фонду "Save Ukraine" Мирослави Харченко, російські окупанти наразі продовжують процес масового викрадення неповнолітніх українців з окупованої частини Запоріжжя.
Протягом минулого тижня росіяни забрали понад тисячу дітей з українських родин, стверджуючи, що везуть їх "на оздоровлення".
Куди саме їх відвезли — ми поки що не маємо цієї інформації, — додає Мирослава Харченко.
Вона звертає увагу на те, що українська влада, БФ "Save Ukraine" та інші організації зроблять усе можливе, щоб кожна викрадена росією українська дитина повернулася додому якомога швидше.
Читайте також:
Чому заяви про "депортацію" українських дітей є хибними — відповідь радника Віце-премʼєрки з євроінтеграції Ніжинського
РФ має 5 сценаріїв викрадення українських дітей — радниця-уповноважена Президента з прав дитини Герасимчук
Документальний проєкт online.ua «Понівечене дитинство». Прем’єра до Дня захисту дітей