Росія скасувала заборону на авіарейси до Грузії — жорстка реакція президентки Зурабішвілі
Категорія
Світ
Дата публікації

Росія скасувала заборону на авіарейси до Грузії — жорстка реакція президентки Зурабішвілі

Росія скасувала заборону на авіарейси до Грузії — жорстка реакція президентки Зурабішвілі
Джерело:  online.ua

Росія скасувала заборону на авіарейси до Грузії, що діяла з 2019 року. Також Путін скасував візовий режим для громадян Грузії.

Джерело: російське агентство "Интерфакс"

Росія скасувала заборону на авіарейси до Грузії

На офіційному порталі правової інформації опублікували вже підписаний президентом Росії указ, що скасовує дію указу 2019 року "Про окремі заходи щодо забезпечення національної безпеки РФ і захисту громадян РФ від злочинних та інших протиправних дій".

Тоді російським авіакомпаніям тимчасово заборонили здійснювати пасажирські авіарейси з території РФ на територію Грузії після подій, відомих як "ніч Гаврилова" – коли поява у парламенті російського депутата-комуніста Сергєя Гаврилова спровокувала протести й заворушення.

У Мінтранспорту Росії вже заявили, що російські авіакомпанії планують виконувати сім прямих рейсів з Москви до Тбілісі та назад на літаках "вітчизняного виробництва".

Також згідно з указом Путіна, з 15 травня громадяни Грузії можуть потрапити на територію Росії без візи і перебувати протягом 90 днів. Виключення - тривале перебування для роботи та навчання.

Як у Грузії відреагували на рішення РФ скасувати заборону на авіарейси

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі назвала укази російського диктатора Володимира Путіна "черговою провокацією".

Чергова російська провокація! Відновлення прямого авіасполучення та скасування візового режиму з Грузією неприйнятні, поки Росія продовжує агресію проти України та окупує нашу територію, — написала вона в Twitter.

Читайте також: 

Категорія
Політика
Дата публікації

Україна та Албанія уклали важливу 10-річну угоду

Володимир Зеленський
Зеленський

Український лідер Володимир Зеленський і премʼєр-міністр Албанії Еді Рама підписали 10-річну угоду про співробітництво та підтримку.

Головні тези:

  • Україна та Албанія підписали 10-річну угоду про співробітництво та підтримку, яка охоплює безпеку, політичну співпрацю та гуманітарну допомогу.
  • Окрім того, Албанія зробить свій внесок у коаліцію винищувачів.

Що відомо про угоду України та Албанії

Як зазначають в Офісі президента України, документ складається з 5 частин:

  1. безпека та оборона;

  2. політична співпраця;

  3. гуманітарна допомога;

  4. співпраця на випадок майбутнього нападу Росії;

  5. прикінцеві положення.

Албанія надає Україні військову та гуманітарну допомогу з початку повномасштабного вторгнення та продовжить підтримку протягом усього десятирічного терміну угоди. Також Албанія зробить свій внесок у коаліцію винищувачів.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

На цьому тлі Володимир Зеленський висловив вдячність Албанії за підтримку євроінтеграційного шляху Києва, посилення позицій на полі бою та "наближення справедливого й тривалого миру для України".

Володимир Зеленський і Еді Рама (Фото: president.gov.ua)

Що важливо розуміти, це не перший двосторонній документ між Києвом і Тираною. Глави обох країн у лютому 2024 року підписали Договір про дружбу та співробітництво.

Ба більше в січні 2025 року в Києві почало роботу посольство Албанії.

Що відомо про угоду України та Британії

16 січня Велика Британія та Україна підписали 100-річну угоду про партнерство.

Вона має на меті побудувати міцні зв’язки між двома країнами в усьому спектрі відносин: від торгівлі, безпеки та оборони, до науки та технологій, освіти, культури тощо.

Відповідну угоду підписав український лідер Володимир Зеленський із прем'єр-міністром Великобританії Кіром Стармером, який напередодні прибув до Києва з неанонсованим візитом.

Сьогодні дійсно історичний день. Відносини України та Великої Британії близькі як ніколи. Ми вийшли на новий рівень, це більше, ніж стратегічні відносини. Ми підписали угоду про 100-річне партнерство.

На цьому тлі Кір Стармер заявив, що Британія готова взяти участь у миротворчій місії задля повернення миру в Україну.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?