Росія в ОБСЄ намагалася звинуватити Україну в "каральній операції"
Категорія
Політика
Дата публікації

Росія в ОБСЄ намагалася звинуватити Україну в "каральній операції"

Росія в ОБСЄ намагалася звинуватити Україну в "каральній операції"
Джерело:  online.ua

Представники держав з усього світу в ОБСЄ спільно виступили з вимогами до Росії з приводу ескалації у довготривалому конфлікті з Україною.

Джерело: Укрінформ

За словами постпреда України при міжнародних організаціях у Відні Євгенія Цимбалюка, Кремль невпинно намагається виставити Київ агресором.

Російську сторону на спільному засіданні Постійної ради ОБСЄ у середу, 14 квітня, представляв радник постпреда на робочому рівні. Він стверджував, що військова діяльність на території держави на може бути “суттєвою”, тож Москва не інформує інші країни про це за Віденським документом.

Водночас дипломат стверджував, що саме Україна готується до агресивних дій разом з НАТО та намагається організувати “каральну операцію на фоні мінімальної активності РФ”. Його словам передували почергові виступи постпредів інших держав, які висловлювали занепокоєння підсиленням військової присутності РФ на кордоні України до рівня, якого не було з 2014-2015 років.

Цимбалюк відзначив, що на засіданні виступила більша кількість країн, аніж зазвичай. Слово брали навіть деякі дипломати, які зазвичай мінімально коментують протистояння Києва та Москви.

“Ми були дуже раді, що почули, додатково до виступу від імені Євросоюзу, також Литву, Латвію, Естонію, Францію (також від імені Німеччини), Польщу, Італію, Болгарію, Чехію. Крім того, виступили ще Велика Британія, Сполучені Штати, Канада, Швейцарія, Норвегія, Туреччина, Грузія, а також головуюча в ОБСЄ Швеція. Усі ці виступи продемонстрували, що інтерес до цієї теми не був формальним”, - пояснив він.

Український постпред розповів, що всі держави закликали російський режим схаменутися та припинити загострювати протистояння, яке вже відзначилося надзвичайними ризиками.

“Держави-учасниці закликали до деескалації та конструктивних консультацій. Майже усі делегації закликали надати відповіді на ті практичні питання, які були порушені під час зустрічі: хто, де і як пересувається, якими силами, коли це закінчиться. Це — стандартні питання відповідно до Віденського документу, але вони б могли знизити напруження у разі наявності відповідей на них”, - резюмував дипломат.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?