Розслідується наявність заборонених речовин в експортованому меді
Категорія
Економіка
Дата публікації

Розслідується наявність заборонених речовин в експортованому меді

Розслідується наявність заборонених речовин в експортованому меді

Згідно з повідомленням Системи швидкого оповіщення для харчових продуктів і кормів, виявлено заборонені протимікробні речовини в меді, який виготовлявся в Україні на експорт до Чеської Республіки. Експорт тимчасово призупинений, передає  ONLINE.UA  з посиланням на  урядовий портал.


Заступник Голови Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів зазначив, що українська сторона дуже зацікавлена ​​у розвитку співпраці з країнами ЄС, тому зробить все можливе для того, щоб в стислі терміни вирішити всі питання. Він висловив сподівання, що розслідування такі спірні моменти зніме.


У той же час вітчизняні виробники повинні розуміти, що зовнішній ринок - це не тільки нові можливості, але й велика відповідальність. Тому українські компанії, які виходять зі своєї продукції на світовий ринок, повинні бути до такої відповідальності готові.


Раніше  повідомлялося, що Мінагрополітики шукає сальмонели в яйцях, експортованих до Ізраїлю.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Що приховує зворотний бік Місяця — нові дані вчених

Місяць
Джерело:  Nature

Завдяки китайській місії “Чан’е-6” вдалося дізнатися, що запаси води на зворотному боці Місяця значно менші, ніж на видимій з Землі. На переконання науковців, ця різниця може вказувати на відмінності порід під поверхнями різних півкуль супутника нашої планети.

Головні тези:

  • Зразки, які отримала “Чан’е-6” є поки єдиними доступними науковцям зразками зі зворотного боку Місяця.
  • Наразі науковці змогли визначити вік вулканів супутника та знайти породи з інших тіл.

Зворотний бік Місяця виявився більш зневодненим, ніж вважалося

Одна з головних цілей планетологів — краще зрозуміти етапи еволюції Місяця.

Вони продовжують аналізувати гіпотезу його походження внаслідок гігантського зіткнення космічних тіл.

Щоб визначити вміст води у місячних зразках, науковці використовували методи аналізу ізотопного складу води в апатитах, які є частиною базальтів, утворених в результаті плавлення мантії. Так виявилося, що води на кожен грам дослідженого зразка припадає близько 1,5 мікрограма.

Варто звернути увагу на те, що на кожен грам зразка з видимого боку Місяця припадає до 200 мікрограмів води.

Те, як різниться рельєф Місяця на обох його півкулях, вказуючи на різні еволюційні процеси, так і вміст води може це відображати.

Вчені розраховують на те, що завдяки виявленим слідами води зможуть визначити, як зіткнення, у якому виник Місяць, вплинуло на хімічний склад супутника та його характеристики.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?