Розвідка Британії назвала зброю, яку Путін використовує проти всього світу
Категорія
Світ
Дата публікації

Розвідка Британії назвала зброю, яку Путін використовує проти всього світу

Міноборони Британії
путін

Протягом війни Росії проти України Володимир Путін прагнув використати енергію у якості зброї.

Путін намагається використати енергетику як зброю

Як зазначає розвідка, удари Росії по українській енергетичній інфраструктурі викликали масовий дефіцит електроенергії по всій країні, тоді як президент Росії Володимир Путін використав енергетичну політику для підриву міжнародної енергетичної безпеки в усьому світі.

Скорочуючи потоки газу до Європи, обмежуючи трубопровідний експорт та змінюючи умови оплати, Путін прагнув підірвати єдність усієї Європи проти незаконної війни, яку веде Росія, — йдеться у повідомленні.

За даними британської розвідки, використання Росією енергії як зброя, ймовірно, залишиться примусовим інструментом.

Вельми ймовірно, що Росія продовжить використовувати енергетику як зброю для досягнення глобальної економічної вигоди та політичного впливу, що означає зв'язок між енергетикою, безпекою, політичними та військовими цілями, — зазначають у Міноборони Британії.

Як Росія використовує енергетику як зброю

Британська розвідка зазначає, що у лютому 2014 року Росія окупувала Крим, а у лютому захопила нафтогазові платформи України у Чорному морі.

2021 року "Газпром" скоротив постачання газу до Європи, щоб скоротити запаси. Після вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року Росія одразу захопила Чорнобильську АЕС, а 4 березня — Запорізьку АЕС.

У березні 2022 року Москва вимагала оплати за газ у рублях. З травня 2022 року Росія скоротила постачання газу трубопроводом Ямал-Європа.

У серпні 2022 року Росія скоротила постачання по "Північному потоку-1". У травні 2023 року російський військовий корабель підійшов до газопроводів "Турецький потік" та "Блакитний потік" у Чорному морі.

У листопаді 2022 року Москва почала атакувати українську інфраструктуру та продовжила удари у січні 2024 року.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?