Британська розвідка слідом за американською визнала версію про штучне походження коронавіруса правдоподібною. Там допускають, що пандемія коронавіруса виникла через витік вірусу з лабораторії в Ухані. Але ці дані ще потрібно перевіряти.
Джерело: The Sunday Times
У розвідці Британії вважають, що витік вірусу з Уханський інституту вірусології міг статися, але визнають, що знайти документ, що підтверджує цей факт, навряд чи вдасться.
"Ми ділимося тими розвідданими по Уханю, які у нас є, а також пропонуємо американцям допомогти підтвердити і проаналізувати зібрані ними відомості. Для того, щоб дізнатися правду про спалах коронавіруса інформація з надійних джерел необхідна більшою мірою, ніж продуманий аналіз, але таку інформацію отримати складно ", - відзначають британські розвідники.
Раніше на користь версії про штучне походження вірусу SARS-Cov-2 висловлювався ексглава британської зовнішньої розвідки MI-6 Річард Дірлав. Він більше схиляється до версії про те, що вірус виник природним шляхом, але здатність заражати людей отримав в результаті втручання китайських вчених.
Коронавірус має штучне походження - які є докази
Дірлав посилається на роботу норвезького вірусолога Біргера Серенсена і професора лондонського Університету Святого Георгія Ангуса Далгліша, які ще в минулому році написали статтю про штучне походження коронавіруса. На думку дослідників, шіповідний, або спайк-білок, що дозволяє коронавірусу зв'язуватися з клітиною, яку він заражає, був змінений в ході експериментів, що проводилися в Китаї. Вони стверджують, що деякі з чотирьох амінокислот з позитивним зарядом могли бути внесені в структуру шиповидного білка лише штучно, що істотно збільшило здатність вірусу інфікувати клітини.
Тоді статтю норвезьких вірусологів піддали критиці. Вчені заявили, що структура шиповидного білка коронавіруса могла змінитися природним шляхом в процесі еволюції.
Тепер же вірусологи з Норвегії обіцяють оприлюднити доповнену версію своєї роботи, в якій розкриють всю правду про походження коронавіруса.
Розвідка США отримала нові дані про походження COVID-19
Нещодавно розвідка США оприлюднила инофрмацию, що три дослідники з китайського Інституту вірусології Ухань в листопаді 2019 сильно захворіли та звернулися за допомогою в лікарню. У Штатах припускають, що пандемія коронавіруса почалася саме тоді, проте Пекін цей факт приховував.
Тепер американська розвідка має намір використовувати "екстраординарні" комп'ютерні потужності, щоб з'ясувати, чи дійсно вірус проник з лабораторії в китайському місті Ухань і спровокував пандемію, або ж поширився в результаті контактів людей з тваринами.
Що кажуть у ВООЗ
Гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус поки не виключає жодної версії про походження та поширення коронавіруса. При цьому в звіті місії ВООЗ, яка провела розслідування про джерело інфекції в Ухані, найбільш імовірним назвали шлях передачі вірусу від людини до тварини.
США і Британія закликають ВООЗ знову відправитися в КНР шукати джерело COVID-19. У Всесвітній організації охорони здоров'я не поспішають, але заявляють, що сподіваються повернутися в Китай і отримати доступ до банку донорської крові в Ухані.
Президент США Джо Байден вирішив не чекати активних дій від ВООЗ. Він вже доручив американським розвідслужбам "подвоїти зусилля" в пошуку джерела походження COVID-19 і відзвітувати про результати протягом 90 днів.
Читайте також: