Законний уряд Афганістану, який підтримувала влада Сполучених Штатів, може пасти під натиском угруповання “Талібан” у довготривалій війні вже упродовж наступних півроку.
Джерело: Reuters
За оприлюдненими даними, до такого висновку дійшла американська розвідка. Передбачається, що афганська влада перегляне власну стратегію боротьби проти талібів на зосередить найбільші сили у стратегічно важливих районах.
Зокрема, стратегія офіційного Кабулу передбачає стягнення військ у локації, де знаходяться найбільш важлива інфраструктура, а також до великих міст. Наразі урядові сили розтягнуті уздовж всіх територій, що спричиняє покрокову втрату столиць провінцій у різних регіонах.
Відзначається, що новий план Кабулу так чи інакше призведе до того, що додаткові райони опиняться під контролем талібів.
Згідно з оцінкою Пентагону, вже понад половини території держави знаходяться під контролем командування “Талібану”.
Війна в Афганістані
Масштабний наступ на урядову територію таліби розпочали після того, як американські сили ініціювали завершення власної військової присутності у країні.
Сполучені Штати й “Талібан” у лютому 2021 року відзначилися мирною угодою, її підписали у Карарі. З американської сторони затвердив документ посланець Залмай Халілзад, а з талібанської - мулла Абдул Гані Барадар. Церемонію також відвідав тодішній держсекретар Майкл Помпео.
В угоді говориться про розрив зв’язку талібів з відомими міжнародними угрупованнями терористів, зокрема “Аль-Каїдою”. США своєю чергою погодилися вивести свої війська з території Афганістану.
Про намір вивести війська зі східної країни ще до річниці трагедії 11 вересня оголосив президент Джо Байден. У середини травня він виступив із заявою, в якій наголосив, що процес почнеться вже з 1 травня.
Політик звернув увагу на повну скоординованість виходу із союзниками — на противагу раптовому виходу США з Сирії, де на той момент вели операцію кілька інших країн блоку НАТО.
“Війська США, а також сили, розгорнуті нашими союзниками з НАТО й оперативними партнерами, буде виведено з Афганістану до того, як ми відзначимо 20-ту річницю жахливого нападу 11 вересня, але ми не будемо випускати з уваги терористичну загрозу”, — наголосив у квітні Байден.
Читайте також: