У Національній раді з розвідки США опублікували доповідь, згідно з якою COVID-19 не було розроблено як біологічну зброю. У той же час там вважають найбільш ймовірними дві гіпотези походження вірусу - "пов'язаний з роботою лабораторії в Ухані інцидент" та передачу вірусу людині від тварини.
Джерело: Національна рада з розвідки США
"Ми вважаємо, що вірус не був розроблений як біологічна зброя", - йдеться в доповіді американської Національної розвідувальної ради.
Американські констатують, що без додаткової інформації з боку китайської сторони неможливо визначити конкретний шлях природного контакту з твариною або довести, що лабораторія в Ухані займалася SARS-CoV-2 або подібним. У відомстві також називають малоймовірним припущення, що вірус не був генетично модифікований. Проте додають, що таке рішення не одноголосне .
"У Пекіні продовжують перешкоджати розслідуванню, відмовляються від розголошення інформації та покладають відповідальність на інші країни, включаючи США", - наголошується в документі.
Варто зазначити, що КНР дійсно багато виступав проти закликів ВООЗ провести додаткове розслідування щодо походження COVID-19.
Реакція Китаю на доповідь розвідки США
Зі свого боку, до посольство Китаю в США назвало ненауковою доповідь США про походження коронавірусу, опубліковану вчора, 29 жовтня. Таке припущення висловив представник посольства Лю Пен'юй.
Представник заявив, що Вашингтон спирається на думку розвідки, а не вчених.
«Так звана оцінка походження COVID-19 розвідувальною спільнотою США не є науковою. Вона тільки підірве науково обґрунтоване вивчення походження вірусу та завадить глобальним зусиллям щодо пошуку його джерела»,— вважає Лю Пен'юй, якого цитує South China Morning Post.
Китайський дипломат також звинуватив Штати в тому, що їх представники не хочуть наводити свою аргументацію на «розумні сумніви» світової спільноти щодо американської військової біологічної лабораторії у Форт-Детріку. Також він згадав про понад 200 баз США «для біологічних експериментів» за кордоном.
Нагадаємо, сьогодні ми повідомляли, що за підробку COVID-сертифікатів в Україні можна буде загриміти за ґрати на вісім років. Штраф за придбання таких сертифікатів планують підняти до 50 тисяч гривень. Відповідний законопроєкт розглянуть на засіданні Ради у вівторок, 2 листопада.
Читайте також: