Секретар РНБО назвав нагальні потреби ЗСУ на фронті
Категорія
Україна
Дата публікації

Секретар РНБО назвав нагальні потреби ЗСУ на фронті

Секретар РНБО назвав нагальні потреби ЗСУ на фронті
Джерело:  online.ua

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, протягом 128 днів від початку повномасштабного вторгнення кремлівської окупаційної армії в Україну ЗСУ дають гідну відсіч ворогу, але поступаються за кількістю важких озброєнь.

Джерело: Twitter-сторінка Олексія Данілова

ЗСУ негайно потрібна важка зброя для перелому ситуації на фронті 

Данілов наголосив, що Україна регулярно  отримує сучасне озброєння від західних партнерів, що допомагає стримувати наступ кремлівської окупаційної армії, але для захисту, проведення контрнаступу та звільнення окупованих територій потрібно набагато більше важкої зброї, зокрема, далекобійна артилерія, ракетні системи залпового вогню.

На жаль, допомоги все ще недостатньо, щоб ми мали паритет із ворогом у важкому озброєнні. Вдячні усім нашим партнерам і сподіваємось, паритету буде досягнуто, - висловив надію секретар РНБО.

За його словами, без отримання більшої кількості зброї на Україну очікує дуже важка війна із кремлівським агресором.

Нас чекає дуже складна війна, і крім нас нашу країну ніхто захищати не буде, - зазначив секретар РНБО.

Зі свого боку генсек НАТО Енс Столтенберг заявив, що Альянс підтримує ідею постачання Україні різних типів озброєння, і він не має списку зброї, яку не можна було б постачати.

Ми підтримуємо ідею постачання великої кількості сучасного озброєння, зокрема сучасної західної техніки різних видів. Ви бачили всі ці оголошення. Були й нові оголошення, які пролунали на цьому саміті. І завдання НАТО допомогти Україні перейти від старого озброєння радянських часів до сучасного озброєння за стандартами НАТО. І, звичайно, у нас немає списку озброєння, яке ми включаємо або виключаємо. Україні потрібний широкий спектр сучасного важкого озброєння стандарту НАТО, і про це також йшлося на цьому саміті, - зазначив генсек НАТО.

За словами Столтенберга, зараз усі живуть "у більш небезпечному" та "більш непередбачуваному світі", де "в Європі фактично йде гаряча війна, з масштабними військовими діями", але ситуація може ще погіршитися.

Тому зараз, щоб запобігти можливому зіткненню Росії та НАТО, перед Альянсом стоїть два завдання.

Перше – надавати підтримку Україні. І друге – не допустити ескалації за межами України.

НАТО та союзники надають безпрецедентну підтримку Україні. Ми нарощуємо підтримку і ми погодили пакет на цьому саміті. Але ми також несемо основну відповідальність за запобігання ескалації за межами України. Ось чому НАТО не бере участі у наземному конфлікті. Ми підтримуємо нашого партнера Україну, якого високо цінуємо, але ми не є частиною конфлікту, - зазначає Столтенберг.

Між тим журналісти CNN повідомляють, що Пентагон розглядає 1300 пропозицій від 800 компаній щодо виготовлення інноваційної зброї для України.

Пентагон має намір найближчими тижнями визначитися з ідеями можливого виробництва зброї для України, а також для американських військових.

Пропозиції від Пентагону повинні включати можливості озброєння для протиповітряної оборони, протитанкової, протипіхотної, берегової оборони, протитанкової боротьби, безпілотних літальних систем, контрбатареї та захищеного зв'язку, які були визначені як ключові для України у військовій потребі.

Зрештою, 800 компаній подали 1300 пропозицій на виготовлення озброєння для України.

Видання зазначає, що Міноборони США шукає лише тих виробників, які можуть втілити проєкти за 30 днів або ж більш складні – за 180 днів.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. Україна отримала нову пропозицію від США

МЗС України
Сибіга

Наразі Україна проводить консультації зі США, оскільки отримала від офіційного Вашингтона пропозицію на розвиток і відповідно новий текст угоди. Головна ціль обох країн — підписати взаємоприйнятну угоди про мінерали.

Головні тези:

  • Консультації між Україною та США розпочалися після передачі нового тексту угоди від Вашингтона.
  • Процес посилення присутності американського бізнесу на території України є вкрай важливим.

Куди рухаються переговори України та США

З заявою з цього приводу виступив очільник МЗС України Андрій Сибіга.

Він офіційно підтвердив, що 28 березня дипломатичними каналами Штати передали Києву новий текст так званої угоди щодо мінеральних ресурсів.

Українська сторона була готова підписати раніше напрацьовану рамкову угоду. Зараз ми отримали пропозицію на розвиток і відповідно новий текст угоди.

Андрій Сибіга

Андрій Сибіга

Глава МЗС України

За словами дипломата, в України є своє законодавство щодо опрацювання такого типу документів.

Враховуючи це, було важливо провести необхідні процедури для початку проходження внутрішньодержавних необхідних процедур.

На цьому тлі Андрій Сибіга наголосив, що уже пройшов один раунд цих консультацій.

Як зазначив глава МЗС, посилення присутності американського бізнесу на території України — це вкрай важливо.

Тому цей процес триватиме. Ми будемо працювати з американськими колегами для досягнення взаємоприйнятного тексту для підписання, — додав дипломат.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?