Комісія із закордонних справ і ЄС Сенату Польщі прийняла резолюцію на підтримку України на тлі загрози з боку Росії. Документ схвалили одноголосно. У ньому міститься заклик до НАТО і Євросоюза запобігти воєнній ескалації та війні.
Джерело: Укрінформ
Резолюція на підтримку України була прийнята на спеціальному засіданні комісії. У ньому брав участь посол України в Польщі Андрій Дещиця. Голова комісії Богдан Кліх назвав прийняття документа вкрай необхідним, з огляду на "незрозуміле рішення більшості Сейму, який відмовився прийняти резолюцію по блокуванню російського газопроводу" Північний потік-2 ".
Резолюція Польщі на підтримку України - що вона передбачає
У документі говориться, що Росія зосереджує війська біля кордонів України, а також підсилює мілітаризацію окупованого Криму, про підвищену активність російського флоту в Чорному морі, де всупереч міжнародному праву команда російського президента Володимира Путіна оголосила блокаду Керченської протоки.
У резолюції зазначено, що діяльність Росії є загрозою для безпеки і черговою спробою поставити під сумнів принцип непорушності кордонів в Європі. Сенатори нагадали, що російська агресія проти України призвела вже до більш ніж 13 тисячам жертв серед військових і цивільних. Вони закликають подальші спроби ескалації Росією напруги інтерпретувати як "продовження стратегії дестабілізації Європи".
Комісія Сенату Польщі закликала Росію припинити подальшу ескалацію і дестабілізацію в регіоні та звернулася до лідерів країн НАТО з вимогою почати консультації відповідно до 4-ї статті Вашингтонського договору (проведення консультацій з приводу загрози територіальній цілісності - ред.).
"Тільки тверда позиція країн ЄС і НАТО може запобігти воєнній ескалацій і війні", - йдеться в резолюції.
Що відбувається на кордонах України з боку Росії
Рівень військової загрози з боку Росії високий, в даний час до кордонів прибули додаткові сили і загальна чисельність військових РФ досягає вже 103 тисяч осіб.
У ЗСУ допускають, що Росія направить до українських кордонів ще 9-10 батальйонно-тактичних груп і загальна чисельність буде 110 тисяч військових РФ.
Тільки протягом останніх днів в Чорне море увійшли чотири російські бойові кораблі - "Кандопога", "Олександр Остраковський", "Калінінград" і "Корольов". Ці бойові кораблі належать до класу десантних і кожен з них може десантировать до 10 танків або бронемашин і 340 морських піхотинців.
Росія не приховує, що в Криму розміщена угруповання 58 загальновійськової армії, яка там проходить навчання із застосуванням танків Т-72Б3. Всього в Крим перекинуто вже 42 тисячі військовослужбовців.
Читайте також: