Український режисер із Криму, колишній політв'язень Олег Сенцов стверджує, що в України з'явиться шанс повернути Крим лише тоді, коли Росія почне розпадатися. На його переконання, за правління очільника Кремля Володимира Путіна це зробити просто нереально.
Джерело: Сенцов в інтерв’ю "Українській правді"
Сенцов переконаний, що за живого Путіна Крим не повернути
Журналісти поцікавилися у режисера, чи можливо за живого Путіна повернути Крим.
"Нереально. Слухайте, давайте будемо прагматиками. Ми повинні про це говорити і в нас повинна бути конкретна стратегія і ціль. Який варіант, коли ми можемо повернути Крим? Ну, коли Росія розпадеться. Правильно! Тільки тоді, коли в Росію прийдуть якісь дуже сильні політичні зміни, злами, які були в 1917 році або в 1991, коли розпалася Російська імперія і Радянський союз", - наголосив Олег Сенцов.
На переконання Олега Сенцова, РФ "буде розпадатися, тому що вона з сотні народів, які друг друга ненавидять, і Путіна, і Москву всередині дуже ненавидять".
Як стверджує режисер, тільки тоді з’явиться вікно можливостей, "коли Росія буде така слабка і знову вона буде розвінчана, коли можуть назад повернути свої території і Молдова, і Грузія, і ми", але разом з тим він вважає, що це вікно буде "не постійне, а якесь обмежене в часі".
Олег Сенцов звернув увагу на те, що питання окупації Криму треба постійно піднімати, тому поява Кримської платформи – це правильний крок на шляху до повернення півострова.
На його думку, важливо регулярно говорити про це, щоб ця тема не сповзала, і водночас українська влада повинна бути активнішою в протистоянні з Росією, щоб "не дати їй стабілізуватися як державі в політичному й економічному плані", зокрема, треба "атакувати" РФ на міжнародній арені.
Що вирішили на Кримській платформі
За підсумками історичного саміту Кримська платформа, який відбувся 23 серпня в Києві і в якому взяли участь 46 іноземних делегацій, сторони ухвалили спільну декларацію. У документі йдеться про те, що Росія є окупантом Криму — вперше на міжнародному рівні.
У декларації зафіксовано наступне:
невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією;
зобов’язання розглянути додаткові дипломатичні, політичні обмежувальні санкції щодо Росії в разі подальшої агресії проти України;
об’єднання зусиль усіх країн-учасниць платформи для зміцнення безпеки і стабільності в Чорноморському регіоні.
Читайте також:
США і ще чотири країни вирішили створити фонд допомоги Україні
У Путіна пригрозили Ердогану за спробу захистити Україну
Україна жорстко відповіла на новий план Путіна по Донбасу