Нижня палата польського парламенту в п’ятницю ухвалила резолюцію, в якій підтримала європейські та євроатлантичні прагнення України.
Джерело: Польське радіо
Сейм Польщі підтримав вступ України в НАТО
За резолюцію із підтримкою членства України в НАТО проголосували 443 депутати, двоє проголосували проти і семеро утрималися.
Підтримку резолюції висловили всі фракції польського Сейму, зазначивши, що вступ України в НАТО зміцнить Альянс і відповідає інтересам Польщі. Проти виступила лише проросійська "Конфедерації", стверджуючи, що така позиція "може втягнути Польщу у світовий конфлікт".
У резолюції підкреслюється, що Україна сьогодні захищає не лише свою державність, але й спільні цінності, такі як демократія і порядок, засновані на міжнародному праві.
Її (України. – Ред.) війська стають все більш взаємосумісними з силами НАТО і набувають досвіду на полі бою. Тому з військової точки зору вступ України до НАТО буде корисним і для Альянсу, – йдеться в резолюції.
Як союзники ставляться до вступу України в НАТО
Деякі союзники, зокрема у Східній Європі, які розташовані ближче до України та Росії, виступають за більш конкретний шлях приєднання Києва до НАТО після закінчення війни.
За словами видання, інші європейські посадовці, особливо в Західній і Південній Європі, стверджували, що прискорений вступ України до НАТО може бути надто провокаційним і що це може бути надзвичайно ризикованою спекуляцією для Альянсу, навіть якщо бойові дії будуть припинені.
Байден і члени його адміністрації залишаються відданими поточній позиції Альянсу, згідно з якою Україна зрештою приєднається до НАТО, але без будь-якої впевненості щодо того, коли.
За словами ЗМІ, розбіжності викликали термінові дискусії напередодні саміту. Від результатів розмов може залежати, чи буде присутній на ньому президент України Володимир Зеленський.
Якщо нас не визнають і не дадуть сигналу у Вільнюсі, я вважаю, що Україні немає сенсу бути на цьому саміті, — сказав він Wall Street Journal раніше цього місяця.
Нагадаємо, що саміт у Вільнюсі відбудеться 11-12 липня.
13 червня у Парижі зустрілися глави держав і урядів Польщі, Франції та Німеччини, де президент Дуда закликав запросити Україну до НАТО. Проте Шольц і Макрон виступили за надання гарантій безпеки до липневого саміту.
Читайте також:
Прем’єр Польщі Моравецький висунув НАТО чітку вимогу щодо України
Зеленський висунув жорстку умову для участі України у саміті НАТО в Вільнюсі
У Кремлі погрожують зірвати вступ України до НАТО