Що не так із відповіддю Telegram на звинувачення про зв'язки з Кремлем — пояснює експерт
Категорія
Світ
Дата публікації

Що не так із відповіддю Telegram на звинувачення про зв'язки з Кремлем — пояснює експерт

Що не так із відповіддю Telegram на звинувачення про зв'язки з Кремлем — пояснює експерт
Джерело:  online.ua

Стало відомо, що Telegram не захищає персональні дані користувачів та зберігає навіть видалені повідомлення. Після офіційного звернення, месенджер офіційно відповів на статтю про ризики зв'язків Telegram з Кремлем.

Джерело: Ярослав Ажнюк

Що не так із відповіддю Telegram на звинувачення про зв'язки з Кремлем

Сьогодні Telegram офіційно відповів на мою статтю про ризики зв'язків Telegram з Кремлем, яку я опублікував близько місяця тому. Якщо коротко - незважаючи на привітний тон, я вважаю їхню відповідь і заяви неповними, якщо не маніпулятивними, - пише підприємець.

Як зазначив Ажнюк, загальний підхід Telegram полягає в тому, щоб вказати на невеликі неточності в заявах, опублікованих у статті Wired у лютому 2023 року, намагаючись при цьому припустити, що ці неточності роблять всю точку зору недійсною.

Хоча вони знайшли деякі неточності, основні тези залишаються абсолютно вірними. І це включає в себе все: від професійної критики Моксі на адресу Telegram за слабку кібербезпеку, до того факту, що ВТБ організував продаж їхніх облігацій, і до простого твердження про те, що "Telegram має можливість ділитися майже будь-якою конфіденційною інформацією, яку запитає уряд. Користувачі просто повинні вірити, що цього не станеться, - пише він.

Ярослав Ажнюк вказав на багато прикладів - комунікації віце-президента Telegram Іллі Перекопський з губернатором Вологодської області Олегом Кувшинниковим, зв'язки з TON та банком ВТБ та інше.

У будь-якому випадку, я вітаю реакцію Telegram на проблеми, які обговорюють українці та світова спільнота. Впевнений, що в цьому напрямку буде ще багато хорошої журналістської роботи. Зрештою, Telegram або відкрито і прозоро покаже, що громадськості немає чого остерігатися, або стане очевидним, що Telegram не настільки безпечний, як він стверджує, і громадськість буде діяти відповідно, - додав він.

 Чим небезпечний Telegram

Підприємець Ярослав Ажнюк опублікував допис про Telegram. Він написав, що мав розмову з начальником ГУР Будановим та головою Мінцифри Михайлом Федоровим про ризики використання месенджера українцями.

Telegram неодноразово звинувачували у розповсюдженні ненависті, порнографії та торгівлі наркотиками та контрабандою. Месенджер безкарно використовують терористичні угруповання, такі як ІДІЛ.

Моксі Марлінспайк, співзасновник месенджера Signal, ще у 2021 році попереджав про те, що Telegram має багато привабливих функцій, але є найгіршим месенджером з точки зору конфіденційності та збору даних.

Він повідомив, що Telegram зберігає всі контакти, групи, медіа та кожне надіслане чи отримане повідомлення у вигляді відкритого тексту на своїх серверах.

За словами Марлінспайка, Telegram дозволяє створювати”секретні чати”, які використовують наскрізне шифрування, але безпека протоколу їхнього шифрування сумнівна.

Він підкреслив, що повідомлення мають бути видимим лише для надсилача і одержувача, інформацію про бесіду мають бачити лише її учасники, а список контактів не повинен бути відомим нікому іншому.

Моксі заявив, що при формулюванні “зашифрований месенджер”, яким себе подає Telegram, усі повідомлення за замовчуванням мають бути з наскрізним шифруванням.

На допиті співробітники ФСБ показали Бондаренку усю переписку, яку він вів із військовими, хоча він попередньо видалив листування.

Також примітно, що пік популярності Telegram в Україні припав на початок повномасштабного вторгнення.

Понад 63% українців почали читати телеграм-канали для отримання новин саме після 24 лютого. Раніше цей показник становив менше 36%.

Проте насторогу викликає те, що Telegram-канали прозорих та відповідальних медіа мають по 50-60 тис підписників, у той час, коли приватні Telegram-канали налічують мільйони читачів через “хайп” на темі війни.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?