Експерт-міжнародник, політолог, кандидат політичних наук Богдан Ференс прокоментував наймасштабніше вторгнення ВПС Китаю у повітряний простір Тайваню 26 грудня. Своїми думками він поділився з кореспондентом online.ua Іваном Гриневичем.
Джерело: ютуб-канал online.ua
Що означають агресивні дії Китаю проти Тайваню
26 грудня Китай здійснив наймасштабніше порушення повітряного простору Тайваню, відправивши в зону ППО острова 71 літак.
Серед них були 18 винищувачів J-16, 11 винищувачів J-1, шість винищувачів Су-30 і безпілотники. Тайвань заявив, що стежив за діями Китаю за допомогою своїх наземних ракетних систем і кораблів ВМС.
Це може бути реакцією на підписання президентом США Джо Байденом нового закону, який передбачає виділення Тайваню 2 млн доларів військових позик для демократичного острова.
Богдан Ференс вважає, що війна за Тайвань не розпочнеться у найближчий час, проте світ є непередбачуваними.
Ситуація з Тайванем і ця напруга у військових навчаннях Китаю трапляється вже не вперше. Це відбувалося до проведення з'їзду комуністичної партії і переобрання президента Китаю Сі Цзіньпіна на третій термін. Я пов'язую це з політичною ситуацією. Такі операції певним чином допомагають зацементувати владу і надалі. З іншого боку таке напруження виникло перед і після візиту в Тайвань спікерки Конгресу США Ненсі Пелосі.
Цей візит спочатку не особливо підтримувався Білим домом, проте він відбувся і війна не розпочалася.
Експерт вбачає в цьому акті залякування з боку Китаю і також реакцію на підтримку США Тайваню.
Тайвань є стратегічним партнером США в цьому регіоні. Це гаряча безпеко-конфліктна зона, яка може слугувати підриванням глобальної безпеки в контексті напруження відносин між США та Китаєм.
Читайте також: