Влада Швейцарії близька до зняття заборони на поставки озброєнь Україні на тлі злочинної війни, розв'язаної Кремлем.
Джерело: Reuters
Що відомо про перспективу отримання Україною військової допомоги від Швейцарії
За інформацією видання, останнім часом у бік уряду Швейцарії все частіше лунають заклики щодо зняття заборони на передачу Україні озброєнь швейцарського виробництва.
Однак серед представників парламенту країни поки не має єдності в цьому питанні.
Нещодавно до парламенту було представлено законопроект, який дозволить уряду дозволити реекспорт швейцарської зброї до країн із такими ж демократичними цінностями, як у Швейцарії.
Ми хочемо бути нейтральними, але ми є частиною західного світу, - заявив лідер правоцентристської партії FDP Тьєррі Буркарт, який виступив ініціатором та розробником законопроекту.
За його словами, у влади Швейцарії не повинно бути права вето, щоб заважати іншим допомагати Україні. Інакше продовження такої заборони вказуватиме на підтримку Росії.
За даними нещодавнього соціологічного дослідження, 55% швейцарців виступають за зняття заборони на реекспорт зброї та її постачання Україні.
Якби ми задали це питання до війни, рівень підтримки, ймовірно, був би меншим за 25%. У минулому відмова від нейтральності була забороненою темою, - підкреслює керівник соціологічної компанії GFS-Bern Лукас Голдер.
Відомо, що швейцарська партія FDP запропонувала уряду допомогти Україні з танками Leopard.
За даними видання, наразі в бункері в гірській східній Швейцарії майже 100 танків Leopard, які були законсервовані протягом майже десяти років.
Звістка, що Німеччина та інші європейські країни надішлють свої танки в Україну для захисту від атак Росії, активізувала дебати в столиці Берні про те, як і коли відома нейтральна країна може активізувати власну допомогу.
Швейцарія не розглядає доставку зброї безпосередньо в Україну на поле бою, проте головні політики закликають продати Leopard за номінальну плату Польщі, Словаччині та Чехії, замінивши танки, які вони планують відправити в Україну.
Читайте також: