Соцмережі розвеселила "секретна натівська карта" від бойовиків ДНР: опубліковано фото
У соціальних мережах висміяли «музей» в окупованому бойовиками селищі Старобешеве, який показує «секретну Натовську» карту зони АТО, захоплену в 2014 році, з написами англійською мовою. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Twitter-аккаунт Ukr_Che. «А це "музейні працівники" Старобешеве видають за секретну Натівську карту», — написав користувач. Також він опублікував знімок з «експозиції» музею.
На ньому видно, що написи на карті зроблені на трьох мовах — українською, російською та англійською. Варто додати, що карта датована 30 липня 2014 року, коли українські військові вели активні дії по звільненню зайнятих бойовиками територій. Нагадаємо, що до вторгнення російських підрозділів під Иловайском, планувалося відокремити бойовиків ДНР і ЛНР від Росії і один від одного і знищити їх окремо.
Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.
Головні тези:
Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.
Марсіанський пил має токсичні властивості
Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.
Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.
Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.
Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.
Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.
Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.
За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.
Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.