Боєць АТО і громадський активіст Віталій Овчаренко вважає, що агресія Росії в Україні допомогла українцям повернутися до історичної пам'яті і перестати вірити російській пропаганді.
Про це він сказав в інтерв'ю ONLINE.UA.
"Відбуваються зміни в головах людей. І в Східній Україні вони відбуваються. Просто раніше не стояло гостро питання самоідентифікації, з початком війни все змінилося. Знаю таких росіян, російськомовних людей, які кричали про велич російської культури, а зараз вони і воюють, і допомагають, волонтери", - розповів активіст.
За його словами, українці відійшли від шаблонів, які нав'язує багато років Росія.
"Так що спасибі російській агресії, що вона дала нам повернутися до історичної пам'яті. Люди заповнюють історичні прогалини, вони відійшли від російських шаблонів: щодо грузинської, чеченської воєн, щодо українського визвольного руху 1917-21 років. Люди читають і зіставляють факти. І це добре: вже менше повторюють байки про "бандерівців", які "дідам стріляли в спини", а намагаються розібратися в цих історіях", - сказав Овчаренко.
- Категорія
- Світ
- Дата публікації
Скандал навколо World Press Photo. Журі попросило вибачення в усіх українців

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили в українського народу за поєднання двох несумісних робіт в одну візуальну пару "Підземний польовий шпиталь" Нанни Хайтманн та "По той бік окопів" Флоріана Бахмаєра.
Головні тези:
- Українська асоціація професійних фотографів (УАПФ) засудила результати міжнародного конкурсу World Press Photo 2025 року.
- Журі відмовилося скасовувати премію фотографу російської інформаційної агенції “ТАСС” Михайлу Терещенку.
У World Press Photo публічно визнали свою провину
Що важливо розуміти, німецький фотограф Флоріан Бахмаєр на своїй світлині показав шестирічну українку Ангеліну з Харківської області. Вона почала страждати на панічні атаки через постійні обстріли з боку армії Росії.
Це фото отримало назву Beyond the Trenches та на думку автора, "стало емоційним центром європейського блоку".
До нього у візуальну пару неочікувано для всіх додали світлину німецької фотографки Нанни Гайтманн.
Її знімок має назву Underground Field Hospital — на ньому зображений поранений бойовик "ДНР", що воював на боці російської армії.
Після того, як спалахнув гучний скандал через поєднання цих несумісних фото, представники премії врешті-решт офіційно визнали свою помилку.
Вони заявили, що існує очевидна різниця між дитиною, яка страждає від наслідків війни, і муками солдата окупаційних військ, які спричиняють ці страждання.
Ми не повинні були представляти ці дві фотографії як пару, оскільки це передбачає, що їх слід розглядати і розуміти лише в діалозі одна з одною. Це створює надто спрощену та хибну рівноцінність і відсуває на другий план історію, яку кожна з них розгортає сама по собі, — виступила з заявою з цього приводу очільниця міжнародного журі Люсі Контичелло.
Попри це, вказано, що журі відмовилося скасувати премію, яку отримав фотограф російської інформаційної агенції “ТАСС” Михайло Терещенко.