Космічний телескоп Hubble зробив фото величезного скупчення галактик, що спотворює простір-час навколо нього. Воно розташоване у сузір’ї Дракона на відстані майже дев’яти мільярдів світлових років від Землі.
Джерело: NASA
Hubble зробив знімок гігантського скупчення галактик
Телескоп Габбл надіслав вражаючі фотографії групи галактик, які викривляють час і простір.
Вчені космічного агентства пояснюють, що маса цього кластера настільки велика, що світло розташованих позаду галактик зазнало ефекту гравітаційного лінзування — вони здаються витягнутими або викривленими.
На знімку видно кілька галактик, що оточують скупчення, а також зірки з характерними дифракційними променями.
Скупчення галактик зветься eMACS J1823.1+7822 і знаходиться в сузір'ї Дракона на відстані майже 9 млрд світлових років від Землі. Це одне з п'яти виключно масивних скупчень галактик, яке дослідники вивчають за допомогою телескопа "Хаббл", сподіваючись оцінити силу цих гравітаційних лінз і сформувати уявлення про розподіл темної матерії в них, — розповіли в NASA.
Фото: nasa.gov
Куди насправді впав несправний супутник — відповідь NASA
Керівництво NASA офіційно підтвердило, що їхній несправний космічний корабель RHESSI вагою 270 кілограмів впав на Землю у ніч на 19 квітня 2023 року над північною частиною Африки.
Згідно з даними Пентагона та NASA, 660-фунтовий супутник увійшов в атмосферу над регіоном пустелі Сахара, приблизно на 26 градусах довготи та 21,3 градуса широти.
За словами фахівців, ці координати вказують на падіння біля судано-єгипетського кордону.Це також підтвердив астрофізик Джонатан Макдауелл. Він звертає увагу на те, що RHESSI рухався на північний схід, коли відбувалося падіння.
За попередніми даними, більша частина космічного корабля, цілком можливо, згоріла в атмосфері Землі, хоча очікується, що якісь уламки ще можуть приземлитися.
RHESSI запустили на низьку навколоземну орбіту на борту ракети Pegasus XL у 2002 році з метою унікального дослідження Сонця. До RHESSI не було зроблено ані гамма, ані високоенергетичних рентгенівських зображень сонячних спалахів, – наголошують астрономи.
Читайте також:
Будемо захищатися: NASA опублікувало стратегію "війни" з астероїдами
Вчені висунули нову версію походження життя на Землі
NASA підписало договір про співпрацю з українським Держкосмосом